306 Beygir Gücündeki Karting Arabaları! Tarihteki En Güçlü MINI Modelleri Tanıtıldı!

MINI Countryman John Cooper Works

MINI, 60 yıllık üretim serüveninde yollarla buluşturduğu en güçlü modelleri tanıttı. MINI Countryman John Cooper Works

Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Otomobil Testleri, Otomobil Yorumları

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

MINI, Yeni MINI John Cooper Works Clubman ve Yeni MINI John Cooper Works Countryman’i gün yüzüne çıkardı. MINI, 306 beygir gücünde 4 silindirli 2.0 litrelik turbo motoruyla, bugüne kadar ürettiği en güçlü MINI modelleri olmayı başardı. Yeni MINI John Cooper Works Clubman ve Yeni MINI John Cooper Works Countryman, kompakt Premium segmentin en hızlı modelleri arasında yer alıyor.

MINI John Cooper Works Countryman Teknik Özellikler

Yeni MINI John Cooper Works Clubman ve Yeni MINI John Cooper Works Countryman bir önceki versiyonlara göre artan motor güçleriyle dikkat çekiyor. 306 beygir gücünde 4 silindirli 2.0 litrelik turbo motor onları tarihin en güçlüleri yapıyor. Her iki modelin tork değeri de 100 Nm artarak 450 Nm’ye ulaştı.

MINI Clubman John Cooper Works
MINI Clubman John Cooper Works

Artan güç ve tork artışı ile her iki modelin 0-100 km/s hızlanmaları da 1.5 saniye geliştirildi. Yeni motor ile birlikte MINI John Cooper Works Clubman 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede gerçekleştiriyor. MINI John Cooper Works Countryman ise 5.1 saniyede gerçekleştiriyor. Araçlarda 8 ileri Steptronic şanzıman görev yapıyor. Yeni John Cooper Works Clubman ve Yeni John Cooper Works MINI Countryman, her iki versiyonda da 4-çeker sistemi ALL4’u standart olarak sunuyor.

MINI Adaptif Şasi Kontrol Sistemi

Şasi üzerinde yapılan uzun geliştirme çalışmalarıyla yol tutuş kabiliyeti en üst seviyeye çıkarılan yeni John Cooper Works modelleri için opsiyonel olarak Adaptif Şasi Kontrol Sistemi’ne de yer veriliyor. Elektronik olarak kontrol edilebilen adaptif şasi sayesinde, süspansiyon sistemi MINI Sürüş Modları üzerinden ‘sport’ veya ‘comfort’ olmak üzere iki farklı tercihle optimize edilebiliyor. Standart versiyonlara göre 10 mm daha alçak tasarlanan süspansiyon sistemine ek olarak, sportif sürüş karakterine katkı sağlamak amacıyla her iki otomobil için özel olarak geliştirilen egzoz sistemi, tok ve güçlü sesiyle de keyif veriyor.

MINI John Cooper Works Countryman

Araba Habercisi Dergisi

Etiketler:, , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares