Çift Kavramalı Şanzıman Bir NISSAN Modelinde İlk Kez Kullanıldı! Dizelde de Var!

Nissan Qashqai Dizel Otomatik Yenilikleri
Nissan Qashqai Dizel Otomatik Yenilikleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen kompakt SUV modeli NISSAN QASHQAI, 160 hp maksimum güce sahip yeni 1.3 litre DIG-T benzinli motoruyla geldi. Daha düşük yakıt tüketimiyle yenilenen 1.5 litre dCi dizel motorları, sürüş keyfini artıran yeni otomatik şanzıman da satışa sunuldu. Apple CarPlay ile Anroid Auto entegrasyon teknolojisine sahip yenilenen multimedya sistemi ile Qashqai artık daha güçlü. Nissan Qashqai Dizel Otomatik Yenilikleri

Araba Testleri, Otomobil Testleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV’si NISSAN QASHQAI, daha yüksek performanslı 1.3 litre DIG-T benzinli ve daha tasarruflu 1.5 litre dCi dizel motor seçeneklerine kavuştu. Daha güçlü Nissan Qashqai, Haziran İtibariyle Türkiye yollarına çıktı.

[irp posts=”5572″ name=”Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayısı Çıktı! Temmuz Ağustos Sayısında Neler Var?”]

ODD verilerine göre 2018 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modeli NISSAN QASHQAI, iki yeni motor seçeneğinin yanı sıra yeni otomatik şanzıman seçeneği ile satışa sunuldu.

Yeni 1.3 litre DIG-T benzinli yeni motor seçeneği, 160 beygir gücüne rağmen yüksek verimliliği ile dikkat çekiyor. Daha az yakıt tüketimine sahip olan NISSAN QASHQAI 1.3 litre DIG-T benzinli motor seçeneği, Renault-Nissan-Mitsubihi ittifakı ve Daimler işbirliği ile geliştirildi.

NISSAN, 1.3 litre DIG-T benzinli motoru ilk kez QASHQAI’de kullanırken, tamamen yeni geliştirilen 7 vitesli Çift Kavramalı Şanzıman (Dual Clutch Transmission – DCT) seçeneği de sunuluyor. Çift Kavramalı Şanzıman bir NISSAN modelinde ilk kez kullanılırken, sürücülere; sportif ve daha doğrudan dinamik sürüş vaat ediyor.

160 hp güce sahip NISSAN QASHQAI’nin 1.3 litre DIG-T benzinli motor seçeneği, Türkiye’de 6 vites manuel ve 7 vites Çift Kavramalı Şanzıman ile iki versiyon olarak sunuluyor. Manuel vitesli versiyon 260 Nm torka sahipken, çift kavramalı otomatik vitesli versiyonu 270 Nm torka sahip.

Ayrıca, tüm bu yeni aktarma organları, en son Euro 6d-Temp emisyon standartları ile de uyumlu.

QASHQAI artık 115 beygir gücüne sahip 1.5 dCi versiyonlarında Çift Kavramalı Şanzıman (DTC) seçeneğine de sahip.

Araba Habercisi Dergisi

Nissan Qashqai Dizel Otomatik Yenilikleri

Youtube Murat Tosun