SUV Seat Tarraco tanıtıldı Türkiye’ye 1 Yıl Gecikmeli Gelecek

SEAT’ın yeni modeli Tarraco, Ateca ve Arona ile birlikte markanın üçüncü SUV’u olarak aileye giriş yaptı. Seat Tarraco ne zaman satılacak

Araba Habercisi Dergisi

Teknolojisi ve pratikliği ile öne çıkan Tarraco, 5 ve 7 koltuklu seçeneklerine sahip. Markanın aynı zamanda gelecek yıllarda izleyeceği tasarım ruhunu da yansıtan bu ilk model, dünyada 2019 yılının başlangıcında piyasaya sunulacak. Ancak Türkiye yollarına çıkış tarihi olarak bu büyük SUV’un 2020 yılının ilk çeyreğini beklemek gerekiyor.

Youtube.com/MSEMedya

Seat Tarraco ismi nasıl seçildi?

SEAT’ın yeni SUV’u Tarraco, adını tarihi ve kültürel bir merkez olan Akdeniz şehri Tarragona’dan alıyor. Tarraco ismi sosyal medyada #SEATseekingName yarışmasının final aşamasına katılan 140 binden fazla kişinin oyuyla seçildi.

Seat Tarraco konfor özellikleri

Aracın Dinamik Şasi Kontrolü (DCC), sürücü koltuğunda sportif bir his yaratarak, farklı özellikte ve uzun mesafeli yollarda daha konforlu sürüş sunuyor. Sürücü istediği ayarı seçebiliyor veya sistemin aracı yol koşullarına ve sürüş tarzına otomatik olarak uyarlamasını tercih edebiliyor. Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanında, MQB-A uzun aks mesafesi, Volkswagen Grubu’nun en yeni teknolojisi ve büyük SUV’un temelini oluşturan önemli bir yapı taşı olarak karşımıza çıkıyor.

Seat Tarraco ne zaman satılacak
Seat Tarraco ne zaman satılacak

Seat Tarraco benzinli motor seçenekleri

Tarraco’nun tüm motor seçeneklerinde turboşarj ve start-stop teknolojileri mevcut. Aracın benzinli ve dizel olmak üzere 150 HP ile 190 HP güç üreten motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motor seçenekleri; 150 HP güç üreten altı vitesli manuel şanzımanlı 1.5 litrelik TSI motor ve 190 HP güç üreten yedi vitesli DSG otomatik şanzımanlı 2.0 litrelik TDI motordan oluşuyor.

Seat Tarraco dizel motor seçenekleri

Dizel seçenekleri ise 2.0 litre hacme sahip 150 HP ve 190 HP motorlardan oluşuyor ve tüm 2.0 litre motor seçenekleri 4Drive sistemi ile sunuluyor. Yeni SEAT Tarraco’nun Türkiye’de ilk etapta, 1.5 litrelik TSI motor ve DSG otomatik şanzımanlı versiyonu ile sunulması planlanıyor.
Yeni SEAT Tarraco, zorlu sürüş koşullarında dahi sürüşü daha konforlu ve daha güvenli hale getirmek için gerekli tüm sürüş destek sistemlerine sahip. Şerit Takip Asistanı ve bisiklet/yaya algılama özelliğini içeren Ön Bölge Asistanı gibi iyi bilinen sistemler Avrupa’da standart olarak sunulurken; Kör Nokta Tespit Sistemi, Trafik İşareti Algılama, Trafik Sürüş Asistanı, ACC (Adaptif Hız Sabitleme Sistemi), Far Asistanı ve Acil Durum Asistanı, opsiyonel donanımlar arasında. SEAT için güvenliği bir üst seviyeye çıkaran Tarraco, Acil Çağrı, Çarpışma Öncesi Asistan ve Devrilme Algılama özelliklerini de içeriyor.

Seat Tarraco ne zaman satılacak
Seat Tarraco ne zaman satılacak

[irp posts=”2339″ name=”Araba Habercisi Dergisi Ocak Sayısı Dergiliklerde”]

Seat Tarraco ne zaman satılacak

[irp posts=”1478″ name=”2019 BMW 3 Serisi Mart ayında satışa sunuluyor”]

Araba Habercisi Dergisi Ocak Sayısı Dergiliklerde ve Abonelerde

Seat Tarraco ne zaman satılacak, SUV Seat Tarraco tanıtımı yapıldı, Seat Tarraco ne zaman geliyor, Seat Tarraco Türkiye, büyük suv modelleri, kompakt suv

Youtube Murat Tosun