Volkswagen Grubu Hem Dizel Hem de Benzinli Motoru Aynı Anda Bitirme Kararı Aldı!

Volkswagen Dizel Motor Üretimi Bitiyor (4)
Volkswagen Dizel Motor Üretimi Bitiyor (4)

Volkswagen TDI Üretimi Bitiyor, TDI üretimi durduruluyor, TSI üretimi durduruluyor, Volkswagen Elektrikli Modeller, detaylar haberde. Volkswagen Bildik Motor Üretimini Bitiriyor! Otomotiv endüstrisinin temsilcileri ve bankacılar, otomotiv endüstrisinde karbon emisyonu düzenlemeleriyle birlikte yeni düzenlemeleri sağlayabilecek içten yanmalı motor teknolojisinin önümüzdeki iki yıl içerisinde çeşitli şirket birleşmelerine veya teknoloji geliştirme ortaklıklarına sebep olabileceğini öngörüyorlar. Birleşme ve ortaklıklar, VW Grubu’nun 2015 yılında karşı karşıya kaldığı emisyon skandalıyla birlikte hız kazanmıştı. Volkswagen Dizel Motor Üretimi Bitiyor.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Araba üreticileri, yeni nesil içten yanmalı motorlar geliştirmeyi bıraktı. Tüm yatırım bütçelerini elektrikli ve otonom araçlar için ayırmalarına rağmen, bu rakamlar kısıtlı kalıyor. Karbon emisyonu mevzuatı gereği elektrikli otomobiller hızla geliştirilmeye devam etse de satış rakamlarıyla hala istenen seviyeden uzaklar. Geçtiğimiz yıl satılan toplam 86 milyon otomobilin yalnızca 1.26 milyonu elektrikli otomobildi. Bu da toplam satışların %1,5’ini oluşturuyor. Uzmanlar elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasının önümüzdeki 10 yıl boyunca olacağını düşünüyorlar.

Deutsche Bank Avrupa Otomotiv Genel Müdürü Reinhard Kuehn, emisyonlara uyumlu içten yanmalı motorlara bir süre daha talep olacağını ancak emisyon değerleri yüksek üreticileri zor günler beklediğini belirtti. Benzinli ve dizel motor üretim kapasiteleri azaldıkça üreticiler arasındaki birleşmelerin de ivme kazanması bekleniyor. Otomobil devi VW, 2026 yılında son içten yanmalı motorunu üreteceğini belirtirken, Ford şimdiden Avrupa’daki iki motor fabrikasını kapatacağını belirtti.

VW İçten Yanmalı Motor Devri Bitiyor
VW İçten Yanmalı Motor Devri Bitiyor

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Fiat Punto mu? Renault Clio mu? Peugeot 208 mi? Nissan Micra mı? Siz Seçtiniz!

Volkswagen Dizel Motor Üretimi Bitiyor. Araba Habercisi Dergisi.

Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısında Neler Var?

Opel 50 km boyunca hiç yakmayan SUV yaptı!
Cabrio SUV olur mu demeyin? Volkswagen yaptı.
Elektrikli Audi SUV rakiplerinden önce geldi.
Mercedes Benz Kompakt Sedan A200 ile çok iddialı.
Yeni Opel Corsa Elekrikli Seçeneğiyle Geliyor!
Ford SUV Şansını Puma ile deneyecek.
Yeni Mazda3 180 Beygir Oldu.
Fabrika Çıkışı LPG’li Honda Civic Testi.
Yerli Malı Renault Clio Yenilendi.
Nissan Qashqai CVT şanzıman dönemini kapattı.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Eylül Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.