En Hızlı Hot Hatch Unvanının Sahibi Renault Megane R.S Trophy-R Kaç Para?

En Hızlı Hot Hatch Hangisi
En Hızlı Hot Hatch Hangisi

En Hızlı Hot Hatch Hangisi, En Hızlı Önder Çeker Hangisi, En Hızlı Araba Hangisi, En Hızlı Otomobil, En Hızlı Araç, En Hızlı Renault, detayları haberde. Honda Civic Type-R, Nürburgring Pisti’nde önden çekişli arabalar arasında rekoru elinde bulunduruyordu. Ama Renault Megane R.S Trophy-R bunu geçti. Megane R.S Trophy-R, Civic Type-R’ın 7:43.8’lik tur süresinden 3.7 saniye daha iyi zaman yaptı. Renault, yüksek performanslı efsanevi ‘hot hatch’ modeli Megane R.S Trophy-R’ın satış fiyatını açıkladı. Renault Megane R.S. Trophy-R, dünyaca ünlü Nürburgring pistinde rekor kırarak en hızlı önden çeker araba unvanına sahip oldu. En Hızlı Hot Hatch Hangisi?

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi
youtube.com/msemedya

Dünya çapında sadece 500 adet üretilecek modelin çoğu satışa çıkmadan sipariş edilmiş durumda. Renault Motorsport imzasının Renault’un modellerine kattığı değer hiç şüphesiz ki oldukça fazla. Renault Megane R.S. Trophy-R’in İngiltere fiyatı 51.140 Sterlin’den başlıyor. Eşsiz performansını daha da iyi hale getirmek için sunulan Karbon ve Nürburgring opsiyonel paketleri de tercih edilebiliyor.

Renault Megane R.S. Trophy-R’in kaputunun altında 1.8 litrelik 300 beygirlik bir makina yatıyor. Akrapovic egzoz sistemi, Brembo frenler, Öhlins amortisörler ve Sabelt koltuklar gibi özellikler ile de göze çarpıyor. Standart R.S. versiyonuna göre 130 kg. ağırlığı azaltılmış. Renault Sport için özel olarak geliştirilen Bridgestone Potenza S007 lastikler, 19 inçlik Fuji Light jantlarla ışıldıyor.

[irp posts=”7282″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

İç mekanda ise Sabelt koltuklar, Alcantara kaplı direksiyon simidi ve 7 inçlik R-LINK multimedya ekranı sunuluyor. Kırmızı dikişler ve detaylarla sportif havayı daha da ön plana çıkaran tasarım detaylarıyla Renault Megane R.S. Trophy-R iç mekanıyla da sürücüsüne dinamik hissettirmeyi başarıyor.

Renault Megane R.S. modelinin özel bir versiyonu olan Trophy-R sınırlı sayıda üretilecek olması ve bir rekortmen olması sebebiyle şimdiden koleksiyonerler ve motorsporları severlerin gözdesi olmuş durumda. Fiyat etiketiyle neredeyse bir süper spor araba fiyatına yaklaşıyor olması dezavantaj gibi görünse de Renault Motorsport’un geliştirdiği modellerin hayran kitlesi oldukça fazla. Bakalım bu model için Türkiye siparişleri var mı?

Renault Megane R.S. Trophy-R Teknik Özellikler!

Motor Hacmi 1.8 litre

Silindir sayısı 4 Silindir

Maksimum Güç 300 HP

Maksimum Tork 400 Nm

0-100 km/s 5.4 saniye

En Hızlı Hot Hatch Hangisi? Araba Habercisi Dergisi.

Fiat Punto mu? Renault Clio mu? Peugeot 208 mi? Nissan Micra mı? Siz Seçtiniz!