Ford Puma Euro NCAP Testinden Kaç Puan Aldı? Wallpaper ve Videolu!

Yeni Ford Puma Çarpışma Testi.
Yeni Ford Puma Çarpışma Testi.

2020 Ford Puma, Yeni Ford Puma, Yeni Puma Çarpışma Testi, 2020 Puma Çarpışma testi.

Ford’un yeni SUV modeli Puma, Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başardı. 2018 yılında güncellenen ve artık daha da zorlaşan Euro NCAP güvenlik protokollerine rağmen Ford Puma yüksek puan alarak güvenilirliğini gösterdi. Ford Puma, 2019 yılında Ford’un Euro NCAP testinden 5 yıldız alan beşinci modeli oldu. Daha önce Focus, Mondeo, Kuga ve Explorer Plug-In hibrit modelleri almıştı. Yeni Ford Puma Çarpışma Testi.

Instagram Hesabım

Ford Puma, sunduğu sürüş destek sistemleriyle de dikkat çekiyor. Adaptif hız sabitleme sistemi stop&go teknolojisine sahip. Aynı zamanda şerit takip sistemi ve trafik levhası tanıma sistemi bulunuyor. Aktif çarpışma önleyici sistemi de bulunan Ford Puma’da aktif fren sistemi de yer alıyor. Kör nokta uyarı sistemiyle güvenliği üst seviyeye çıkaran Ford Puma, aktif park yardımcı asistanıyla da hem paralel hem de dik park etme işlemini otomatik olarak gerçekleştirebiliyor.

Ford Puma Euro NCAP test sonuçları.

Ford Puma, yetişkin korumasında %94, çocuk korumasında ise %84’lük puan aldı. Yaya korumasında %77 oranında puan alan Ford Puma sunduğu güvenlik sistemleriyle de %74’lük skor elde etti.

Ford Puma’da yer alan 12 ultrasonik sensör, üç farklı radar ve iki kamerayla Ford Co-Pilot360 teknolojisi hem sürüş hem de park konusunda konfor ve güvenlik sağlıyor.

Ford Puma Hibrit Özellikleri Neler?

Ford Puma, melez hibrit sürüş sistemine de sahip olacak. 1.0 litrelik Ecoboost benzinli motoruna ek olarak 48 voltluk elektrik motoruyla birlikte 155 beygir güç üretiyor. Hem verimlilik hem de performans sağlayan sistem sayesinde karbon emisyonu da azaltılıyor. Atletik tasarımına ek olarak sunduğu kullanışlılık özellikleriyle de dikkat çeken Ford Puma, 456 litrelik bagaj hacmine sahip.

Volkswagen Golf 8 çarpışma testinden kaç puan aldı? Golf GTI Wallpaper ve Videolu!

Yeni Ford Puma Çarpışma Testi Videosu.

Yeni Ford Puma Çarpışma Testi Videosu.
Ford Puma ST Line Wallpaper

Araba Habercisi Nisan 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi ikinci yılın üçüncü sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 16. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Nisan 2020 Sayısında Neler Var?

Araba Habercisi Nisan 2020 yine dopdolu içeriğiyle sizleri bekliyor.

Şekil değiştiren, boyu uzayan araba yaptılar.
Mercedes Benz E Serisi yenilenmiş haliyle ne zaman satılacak?
Yerli Üretim Renault Clio’ya LPG ve Hibrit seçenekleri ekleniyor.
Kompakt HB sınıfında Yeni Seat Leon tanıtıldı.
Yeni Audi A3 Sportback bugüne kadar üretilenlerin en iyisi olmuş.
Opel Corsa Araba Habercisi Dergisi’nin detaylı testine çıktı.
Sekizinci nesil Volkswagen Golf GTI kendini gösterdi.
Uygun fiyatlı SUV model Kia Seltos gelecek mi?
SUV sınıfında Fiat 500 X yenilenmesiyle iddiasını artırdı.
Böylesi daha önce hiç üretilmedi. İşte yeni Porsche 911 Turbo S.

Yeni Ford Puma Çarpışma Testi.