Yeni Mazda 3 180 Beygirlik Motorun Özellikleri Neler?

2020 Mazda3 Skyactiv X Özellikleri
2020 Mazda3 Skyactiv X Özellikleri

2020 Mazda 3, Yeni Mazda 3, Yeni Mazda3 Motor Seçeneği, 2020 Mazda3 Teknik Özellikleri, Yeni Mazda3 Yorumları haberde.

2020 Mazda3 Skyactiv X Özellikleri Neler? Mazda, yeni Mazda3’ün merakla beklenen Skyactiv-X motora sahip versiyonlarının İngiltere satış fiyatlarını açıkladı. 23.555 Sterlin fiyat etiketine sahip olacak olan model, üstün bir ekonomi vadediyor. Mazda3 Sedan ise 180 beygirlik Skyactiv-X benzinli ve 116 beygirlik Skyactiv-D dizel motorla sunulacak. 2020 Mazda3 Skyactiv X Özellikleri.

youtube.com/msemedya

Mazda’nın SPCCI adını verdiği teknolojiye sahip olan Skyactiv-X, sıkıştırma ateşlemesinden faydalanan ilk benzinli motordur. Bir dizelden daha başarılı tepki gösteren bir benzinli motor olarak 2.0 litrelik dört silindirli 180 beygirlik Skyactiv-X motor, dünyada bir benzinli motor için en yüksek sıkıştırma oranına sahiptir. Bu sayede de düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon değerleri sağlıyor.

23.555 Sterlinlik fiyat etiketiyle satılacak olan Mazda3, Sport, Sport Lux, GT Sport ve GT Sport Tech paket seçenekleriyle satışa sunuluyor. Ek olarak Mazda’nın efsanevi modeli Mazda 323 AWD’den bu yana ilk kez Mazda, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip bir Mazda3 serisi sunacak. Mazda3 GT Sport Tech versiyonunda sunulacak seçenekle birlikte dört çekerin tüm avantajları sunulacak.

Yeni Mazda3 modelleri standart olarak hiç olmadığı kadar fazla özellik sunuyor. Head-Up display, adaptif hız kontrolü, trafik işaretleri tanıma sistemi ve LED farları standart olarak sunarak zengin bir donanımla öne çıkıyor. Ayrıca standart olarak sunulan 7 inçlik multimedya ekranında, navigasyon, Apple Carplay, Android Auto ve sekiz hoparlörlü güçlü bir ses sistemi de sunuluyor.

Skyactiv-X motorun sunulmasının ardından açıklama yapan Mazda İngiltere Ülke Müdürü Jeremy Thomson, ‘Skyactiv-X motorunun gelmesinden son derece mutluyuz ve heyecanlıyız. Bu motor, Mazda’nın güç aktarma sistemlerinde yaptığı inovasyonun bir eseri. Müşterilerimize bir benzinli motordan elde edilebilecek en iyi yakıt ekonomisini, düşük emisyonu ve performansı sunacağız. Halihazırda beğenilen bir modelimiz olan Mazda3’e Skyactiv-X motor seçeneğiyle birlikte daha da beğenileceğine inanıyoruz’ dedi.

Araba Habercisi Dergisi. 2020 Mazda3 Skyactiv X Özellikleri.

"<yoastmark

"<yoastmark

[irp posts=”14852″ name=”Araba Habercisi Mart 2020 Sayısı Çıktı! Nerelerden Okuyabilirsiniz?”]

2019 Yılında Türkiye’de hangi SUV kaç tane sattı?