2021 Hyundai Tucson Kaç Para Olur? Yeni Hyundai Tucson Türkiye’de ne zaman satılmaya başlıyor?

2021 Hyundai Tucson fiyatı.
2021 Hyundai Tucson fiyatı.

2021 Hyundai Tucson Kaç Para Olur? Yeni Hyundai Tucson Türkiye’de ne zaman satılmaya başlıyor? 2021 Hyundai Tucson fiyatı.

Instagram Hesabım

Vision T Concept baz alınarak üretilen Yeni Tucson, kompakt SUV segmentine sıra dışı tasarım özellikleriyle farklı bir bakış açısı getiriyor. Hyundai Tucson aynı zamanda hibrit, plug-in hibrit ve 48 volt hafif hibrit motor seçenekleriyle de Avrupa pazarındaki elektrikli otomobillere alternatif modeller sunmuş oluyor.

Hyundai’nin hemen hemen tüm pazarlarda sunduğu küresel bir model olan Tucson, birkaç farklı fabrikada aynı anda üretilecek. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa pazarı için Çekya’daki Nošovice fabrikasında üretilen Tucson, EV’lerin haricinde benzinli ve dizel motorlarıyla yine bölgedeki favori modellerden biri olacak.

Tucson’da ayrıca iki adet içten yanmalı motor da var. Benzinli ve dizel motorlarla da satışa sunulacak aracın her kullanım amacına uyum göstermesi söz konusu. Güç vaad eden turbo benzinli ve her zamandakinden daha ekonomik dizel 48 volt hafif hibrit, kompakt SUV segmentindeki tüm beklentileri rahatlıkla karşılayacak. Ayrıca üç farklı hibrit seçeneğiyle de hem çevreye hem de yakıt ekonomisine katkıda bulunacak.

Yeni Tucson’da dikkat çeken en önemli motor ise 1.6 T-GDI Smartstream. Hyundai’nin Sürekli Değişken Valf Zamanla (CVVD) teknolojisi ile donatılan bu motor, performansa ve yakıt verimliliğine aynı anda odaklanacak. Hyundai bu motoru kullanarak 265 PS güce sahip bir plug-in hibrit versiyon da sunmuş olacak.

Yeni Hyundai Tucson’un Türkiye’de ne zaman satılacağıyla ilgili resmi açıklama yapıldı. Hyundai Assan yöneticileri yeni Tucson’u Türkiye’de bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunacaktı. Ancak Avrupa ile uyum adına Yeni Tucson’un Mayıs 2021’de Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı.

2021 Hyundai Tucson Almanya’da 26.800 Euro başlangıç fiyatına sahip. Bu seçenek 1.6 T-GDI önden çekişli 150 HP benzinli ve 6 ileri manuel. DCT otomatik şanzımanlı versiyonsa bir üst donanım paketinde 29.500 Euro’ya satılıyor.

Başlangıç versiyonunun çıplak fiyatının 20 bin Euro olmasını bekliyorum. Vergisiz fiyatı 20 bin Euro olan bir araç Türkiye’de 390 bin TL’ye satılıyor. 29 bin 500 Euro olan otomatik şanzımanlı versiyonun vergisiz fiyatının 22 bin Euro olmasını bekliyorum. Vergisiz fiyatı 22 bin Euro olan bir araç Türkiye’de 420 bin TL’ye satılıyor.

Yeni Elantra Hibrit kaç para olur?

Araba Habercisi Dergisi’nin Nisan 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Nisan 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 27. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 27. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Nisan 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Nisan 2021 Sayısı’nda neler var?

Hoş geldin yeni Symbol: Renault Taliant.

Ford Otosan 2 milyar euroluk yatırımı açıkladı.

Kia bu kez K5 ile gözlerin pasını sildi.

Dizel Otomatik Focus Sedan yıldız gibi parlıyor.

Hyundai MPV modeli STARIA’yı tanıttı.

Marvel gezegeninin yeni üyesi: MG Marvel R Electric Tanıtıldı!

Toyota Corolla sedan hibrit testi. Hibrit denince akla ilk o geliyor.

Yeni Volkswagen Golf sekizinci nesliyle satışa sunuldu.

Elektrikli SUV modellerine Volvo imzası geldi.

İşte yeni Peugeot 308. Aslan Pençesini kompakt HB sınıfına attı.

Yeni Volvo S60 testi: Onun karizması en büyük silahı.

Coupe SUV Renault Avrupa’ya geldi. SUV sınıfında dengeler değişiyor.

SUV sınıfına Suzuki hibrit geldi. SX4 S-Cross Hibrit testi.

2021 Hyundai Tucson fiyatı.

2021 Hyundai Tucson fiyatı.

2021 Hyundai Tucson fiyatı.