Yeni Nissan Sentra Türkiye’de Satılacak mı? 2021 Nissan Sentra Türkiye’ye gelirse sedan pazarı karışır!

2021 Nissan Sentra.

Yeni Nissan Sentra Türkiye’de Satılacak mı? 2021 Nissan Sentra Türkiye’ye gelirse sedan pazarı karışır! 2021 Nissan Sentra, Yeni Nissan Sentra, Nissan Sentra satılacak mı, Nissan Sentra gelecek mi, Nissan Sentra motor seçeneği nasıl?

Instagram Hesabım

Nissan Türkiye’nin en önemli eksikliklerinden biri sedan araçlar. Türkiye’de SUV markası olarak ön plana çıkan Nissan, Amerika pazarı için geliştirdiği yeni Nissan Sentra’yı Avrupa pazarlarında da satışa sunabilir. Durum böyle olursa Nissan Türkiye, kompakt sedan eksikliğini iddialı bir modelle gidermiş olur.

Yeni Nissan Sentra Türkiye’de Satılacak mı? Son dönemlerde sizlerden en çok duyduğum sorulardan biri bu. Aslına bakarsanız bu sorunun cevabını net olarak vermem mümkün değil. Amerika pazarı için geliştirilen 2021 Nissan Sentra’yı gördüğüm anda bunun olması gerektiğini düşündüm. Nissan Türkiye’nin en büyük eksikliği olan kompakt sedan sınıfına bu model ilaç gibi gelecektir. Avrupa pazarlarında da Nissan markasının eksiğini kapatacaktır. İddialı tasarımı ile benim beğenimi kazanan Yeni Nissan Sentra, yaşam alanı konusunda da iddialı. Motor seçenekleri açısından Amerika pazarına hitap ettiği için 2.0 litrelik üniteler ön planda. Ancak Avrupa pazarlarında da satışı gündeme gelirse 1.6 litre benzinli hatta son dönemlerde karşımıza sıklıkla çıkan 1 litre 3 silindirli makine bile artırılmış gücüyle araçta görev yapabilir. Elbette motor konusunda en önemli gelişme hibrit seçeneğinin yer almasıyla birlikte olur.

Amerika pazarında En Çok Satan Modellerden biri olan Nissan Sentra bu yeni tasarımıyla başarısını daha da yükseklere çıkarır. Bugüne kadar 6 milyondan fazla satan Nissan Sentra, Amerika pazarında 2020 yılında satışa sunuldu. Yeni model yerini aldığı modele göre iki santim daha kısa ama iki santim daha geniş. Yaşam alanı genişliğini artırmak için bunun yanında iç mekan tasarımında da değişime gidilmiş. Bu sayede en geniş yaşam alanı sunan Nissan Sentra karşımıza çıkmış oluyor. Eskiden 1.8 litrelik makineyi kullanan Nissan Sentra, bunun yerine 2.0 litrelik yeni üniteye geçmiş. Bu sayede gücü yüzde 20, torku yüzde 16 artmış. Nissan Sentra 2.0 litrelik motoruyla 149 beygir güç ve 197 Nm tork sunuyor.

2021 Nissan Qashqai 187 HP güç ve 330 Nm tork üretiyor! Ne zaman gelecek?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Mart 2021 Sayısını Nerelerden Okurum? 2021 Nissan Sentra.

Araba Habercisi Dergisi 26. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 26. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına devam ediyor. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom e-dergi  uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek dergiyi okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Mart 2021 sayısı ayrıca Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Mart 2021 Sayısı’nda neler var?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart sayısı her zaman olduğu gibi keyif almanızı sağlayacak bir sayı oldu.

İşte Cupra Formentor: İddialı SUV model güçlü tasarımıyla ön plana çıkar.

En güçlü Volkswagen Tiguan satışa sunuldu. Tiguan R gelene kadar en güçlüsü o.

2021 SsangYong XLV ne zaman satışa sunulacak?

Yeni nesil Honda HR-V Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Yeni Nissan Qashqai tamamen yenilenmiş versiyonuyla tanıtıldı. Ne zaman satılacak?

Porsche Taycan gelecekten günümüze gelmiş dediğimiz araçlardan biri. Test ettik.

Küçük SUV sınıfında artık söz onun: Yeni Renault Captur’u test ettik.

Bu Caddy çok iş yapar. Volkswagen Caddy A’dan Z’ye kadar değişmiş.

Audi’nin premium kompakt sınıftaki başarılı temsilcisi A3 dördüncü nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni Dacia Sandero ailesi Türkiye’de satışa sunuldu. Dacia Sandero Stepway’i test ettik. Uygun fiyatlı otomatik SUV yıldız olur.

2021 Nissan Sentra.

2021 Nissan Sentra.

2021 Nissan Sentra.

2021 Nissan Sentra.