Subaru SOLTERRA ne zaman satılmaya başlayacak? Resmi açıklama yapıldı! İşte ilk açıklanan özellikleri!

2022 Subaru SOLTERRA.
2022 Subaru SOLTERRA.

Subaru SOLTERRA ne zaman satılmaya başlayacak? Resmi açıklama yapıldı! İşte ilk açıklanan özellikleri! 2022 Subaru SOLTERRA.

Instagram Hesabım

Subaru’nun SUV’u SOLTERRA, tam elektrikli araçlara özel e-SUBARU GLOBAL PLATFORM üzerine tasarlandı. Subaru ve Toyota ile ortaklaşa geliştirilen e-Subaru Global platformu, aracın ön, orta ve arka kısmı gibi birçok modülünü ve aksamını ortak hale getirerek, tek bir altyapı üzerinde farklı araç türlerinin verimli bir şekilde üretilmesini sağlıyor. İki şirket, tecrübe ve bilgi birikimlerini tamamen yeni bir platform oluşturmak için bir araya getirirken, Subaru, her zaman peşinde olduğu üstün pasif güvenlik ve araç dengesini de bu özel BEV (Batarya Beslemeli Elektrikli Araç) platformunda hayata geçirmeyi hedefliyor.

Sadece altyapı değil, yeni SUV “SOLTERRA” da Subaru ve Toyota tarafından ortaklaşa geliştirildi. Bu kapsamlı iş birliği; ürün planlaması, tasarım ve performans değerlendirmelerini de içeriyor. Bu geliştirme kapsamında iki şirket, Subaru’nun uzun yıllara dayanan dört tekerlekten çekiş (AWD) teknolojisi ile Toyota’nın olağanüstü araç elektrifikasyon teknolojisinden gelen güçlerini, yalnızca tam elektrikli bir aracın sunabileceği özelliklere sahip yeni bir SUV oluşturmak için birleştirdi.

“SOLTERRA” adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Subaru, yeni elektrikli aracına bu adı, doğaya duyduğu minnettarlığı göstermek ve müşterileriyle birlikte doğayla uyum içinde yaşama biçimini daha da geliştirirken, geleneksel Subaru SUV araçların istenilen her yere gidebilme yeteneklerini tam elektrikli bir araçta sunma taahhüdünü de yerine getirmek için verdi.

SOLTERRA, 2022’nin ortasında Subaru ürün gamındaki yerini alacak.

Yeni Subaru Forester e-BOXER Türkiye’de ne zaman satılacak? Subaru Türkiye yönetimi resmen açıkladı!

Araba Habercisi Eylül 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 32. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 32. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Eylül 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Eylül 2021 Sayısında neler var?

Yeni Peugeot 308 dengeleri değiştirecek.

Ateş gibi araba: Mazda 3.

İddialı DS 9 Türkiye yollarına çıktı.

Küçük SUV sınıfının gözdesi Seat Arona yenilendi.

Coupe SUV VW Taigo ne zaman geliyor?

Gümbür gümbür yeni Astra geliyor.

Yenilenen Duster otomatik şanzımanla geldi.

Honda City ve Accord Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Fiat Doblo Trekking satışa sunuldu.

Yeni Seat Ibiza çıktı.

Her detayıyla göz alıcı bir araba: Mercedes Benz C200d.

Hem güçlü hem ekonomik: Nissan Qashqai.

SUV sınıfının en çok satan modeli: Dacia Duster.

2022 Subaru SOLTERRA.

2022 Subaru Solterra

2022 Subaru Solterra