Continental ve Vodafone Teknoloji Ortaklığı Yaptı Binlerce Kazayı Önlemeye Çalışacaklar!

Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı
Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı

Continental, telekomünikasyon devi Vodafone’la bir işbirliğine imza attı. Bu ortaklıkla her yıl binlerce trafik kazası önlenebilecek. Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araç Testleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Yol güvenliğini koruyan, artıran ve dijital bir kalkan görevi gören sistemin 2020’nin başında seri üretime geçmesi planlanıyor.

[irp posts=”5572″ name=”Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayısı Çıktı! Temmuz Ağustos Sayısında Neler Var?”]

Teknoloji ve Araba Dergisi Turkcell Dergilik’te! Yepyeni Yaz Sayısı’nı Kaçırmayın!

Continental ve Vodafone, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen 2019 Dünya Mobil Kongresi’nde (MWC) inovatif işbirliklerinin ilk meyvelerini kamuoyuyla paylaştı. İki şirket; 5G, (C-V2X) teknolojisi ve Mobile Edge Computing (mobil sınır bilişim) gibi en gelişmiş iletişim teknolojilerini kullanacak.

Continental Şase ve Güvenlik ile Bilgi – Eğlence ve Bağlantı Grubu Başkanı Johann Hiebl, “Trafikteki savunmasız kişilerin karşılaşabileceği riskleri azaltmak için her gün aralıksız çalışıyoruz” diyor. “Bu amaçla, araçların birbirleriyle ve çevreleriyle mümkün olan en iyi şekilde bağlantı kurmasını sağlıyoruz. 5G, C-V2X, Mobile Edge Computing (mobil sınır bilişim) gibi iletişim teknolojileri, trafikte çok sayıda kişinin aynı anda birbirleriyle iletişim kurmasına imkan vererek, bizi hedefimize daha fazla yaklaştırıyor. Vodafone ile birlikte, yol güvenliğinde çığır açabiliriz.”

Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı
Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı

Daha iyi güvenlik ve destek sistemlerinin sonucu olarak trafikte yaşanan can kaybı yıllar içinde azalsa da trafik kazalarının sayısı artıyor. Bu durumdan en çok etkilenenler ise trafikteki savunmasız kişiler… Örneğin, 2017 yılında Alman Federal İstatistik Bürosu verilerine göre, trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yaklaşık dörtte biri bisikletliler ve yayalar. Aynı yıl içinde 30’dan fazla bisikletli, dönüş yapan kamyonların ve otobüslerin yollarına çıkması nedeniyle hayatını kaybetti.

Araba Habercisi Dergisi

Continental Vodafone Teknoloji Ortaklığı, Vodafone ve Continental, Teknoloji Otomotiv Ortaklıkları, Teknoloji Haberleri, Araç Testleri, Araç Yorumları

Teknoloji Dergisi Hediyeli Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayısı’nda neler var?

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Youtube Murat Tosun