En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi?

En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi
En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi?

Araba Alırken Renk Tercihleri Nasıl? Araba Satın Alırken Hangi Renk Tercih Ediyoruz? En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi?

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Araba satın alırken renk tercihlerimiz nasıl diye merak ettim. Bunun cevabını arabahabercisidergisi instagram hesabımdan sizlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen bir anketle yaptım.

[irp posts=”11831″ name=”Araba Habercisi Ocak Sayısı Test Yıllığı Olarak Çıktı!”]

Hyundai Assan Kocaeli Fabrikası 1 Ay Kapanıyor!

En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi?

Aslında filo kiralama nedeniyle yollarda gördüğümüz renk seçenekleri oldukça belirgin bir hal aldı. Ya beyaz ya da gri renkli araçları trafikte bol bol görüyoruz. Peki bireysel kullanıcı hangi rengi tercih ediyor. Bunun için instagram hesabımdan sizlere araba satın alırken, Gri, Beyaz, Siyah ya da Kırmızı hangisini seçersiniz diye sordum.

Araba Alırken Renk Tercihleri Nasıl?

İlk sırada Beyaz yer alırken, ikinci sırada siyah kendine yer buldu.

Kırmızı üçüncü tercihiniz olarak dikkat çekerken yollarda en çok gördüğümüz gri son sırada yer aldı.

2019 Yılında Türkiye’de Hangi Marka Kaç Tane Sattı?

En Çok Tercih Edilen Araba Rengi Hangisi, En Çok Tercih Edilen Renk, En Çok Tercih Edilen Otomobil Rengi Hangisi? En Çok Tercih Edilen Renk Hangisi?

2019 Otomotiv Satış Rakamları ODD Nasıl Açıklandı?

2019 Yılı Otomotiv Markalarının Satış Rakamları, En Çok Otomobil Hangi Marka Sattı? 2019 Otomotiv Satış Rakamları ODD.

Bu rakamlar o markanın ikinci el değerini belirleme konusunda ölçü mü? Elbette… Zaten sizler de tabloya baktığınız zaman markanın ikinci el değeri konusunda rahatlıkla bir yorum yapabilirsiniz.

MARKATOPLAM
YERLİİTHALTOPLAM
FIAT73.4412.81076.251
RENAULT51.25813.71964.977
VOLKSWAGEN048.49648.496
FORD33.42513.68247.107
PEUGEOT028.86128.861
TOYOTA22.0122.28924.301
HYUNDAI7.32616.57423.900
HONDA17.2463.10820.354
DACIA020.00620.006
OPEL018.05918.059
SKODA015.36915.369
MERCEDES-BENZ014.93614.936
NISSAN013.06713.067
CITROEN012.03312.033
AUDI010.02410.024
BMW09.5839.583
KIA06.3426.342
SEAT05.9145.914
VOLVO04.1554.155
MITSUBISHI02.6272.627
SUZUKI02.3812.381
JEEP02.1232.123
LAND ROVER01.3711.371
IVECO01.3261.326
MINI01.2541.254
ISUZU85075925
SUBARU0662662
KARSAN5110511
MAZDA0417417
SSANGYONG0371371
PORSCHE0361361
DS0269269
ALFA ROMEO0253253
JAGUAR0244244
LEXUS08585
MASERATI04545
SMART04444
FERRARI02020
ASTON MARTIN01818
BENTLEY099
LAMBORGHINI099
INFINITI000
TOPLAM:206.069272.991479.060