Kış lastiğinde cazip indirimler Hepsiburada’da sunuluyor

Hepsiburada, soğuk ve yağışlı havaların kendini göstermesiyle birlikte araçlarını kışa hazırlamak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. Kış lastiklerine özel olarak hazırlanan kampanya kapsamında Nokian, Continental, Goodyear, Lassa ve onlarca lastik markasında cazip indirimler Hepsiburada’da müşterilere sunuluyor. Hepsiburada kış lastiği araba habercisi

Güvenli bir sürüş için mevsimine uygun lastik seçimi büyük önem taşıyor. Yağışlı ve soğuk havaların başlamasıyla birlikte otomobilin yol tutuşunu artırmak için kış lastiklerine geçiş yapılması gerekiyor.

Ayrıca trafik yönetmeliği gereğince kış lastiği kullanma zorunluluğu, ticari araçlar için her yıl 1 Aralık itibarıyla başlıyor ve takip eden yılın 1 Nisan’ına kadar olan süreyi kapsıyor. Türkiye’nin Hepsiburada’sı araçlarını yağmur, kar ve kışın getirdiği zor yol koşullarına hazır etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor. Yaklaşık 30 lastik markasının farklı ebat ve özelliklerde 500’ü aşkın çeşidini kapsayan kampanyada cazip indirimler sunuluyor.

Kış lastiği ile ilgili bilinçleniyoruz

Müşterilerinin kış lastiği alışveriş eğilimlerini inceleyen Hepsiburada, sürücülerin güvenliği ön planda tutmasıyla her sene daha da bilinçlendiğinin altını çiziyor. Oto lastiklerine olan talebin Eylül 2018’de geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 16 oranında arttığını belirten Hepsiburada’da, en çok Nokian, Continental, Goodyear ve Lassa markaları tercih edilirken, Continental lastiklerine olan talep geçen senenin aynı dönemine göre 6 kat arttı.

En çok rağbet gören ebatlar ise binek arabalara yönelik satışa sunulan 205/55 R16, 185/65 R15 ve 195/65 R15 oldu. Türkiye’de en çok 25-35 yaş aralığı lastik alışverişi yapılırken, erkeklerin kış lastiğine olan ilgisinin yoğunluğu dikkat çekti. Kadınların geçtiğimiz kış lastiklerine gösterdikleri talebin geçen seneye göre %35 arttığı belirtildi. Internetten en fazla kış lastiği alan iller İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, İzmir ve Konya olarak sıralandı.

Kış lastiği alırken dikkat!

Özel olarak tasarlanan kış lastiklerini seçerken sadece lastiğin özelliklerini değil yaşanılan şehrin yol ve mevsimsel özelliklerinin de dikkate alınması gerekiyor. Lastiklerin aracın standart lastik ebadından daha geniş olması, yol tutuşunun azalmasına neden oluyor. Bu nedenle kullanılacak tüm kış lastiklerinin arabanın standart ebadına sahip olması gerekiyor. Üzerinde kış lastiği amblemi olan lastikler, karlı yolların yanı sıra kuru ve ıslak zeminde de performans gösteriyor.

Kış lastiği takmak bütçeye de katkı sağlıyor

Kış lastiği takmak hem yol güvenliğinin sağlanması, hem de maddi kayıplara uğramamak adına önemli. Kış mevsiminin gerektirdiği lastiklerin takılmasıyla birlikte; buzlanma, yağış ve kardan dolayı oluşan kaygan ve tehlikeli zeminlerden dolayı meydana gelebilecek olası kazalar ve maddi riskler de önlenmiş oluyor. Kış lastiklerini önerilen kilometre süresince kullanmak, lastiklere gerekli bakımları yapmak, gibi önlemler uzun vadede tasarruf sağlıyor. Hepsiburada kış lastiği araba habercisi

Kış lastiği neden önemli?

Kış lastikleri özel karışımı sayesinde 7 derecenin altındaki hava şartlarında sertleşmeyerek, tutunma özelliklerini koruyor ve sürüş emniyeti sağlıyor. İçeriğindeki yüksek silika oranıyla ıslak zeminde sürüş emniyetini artırıyor. Karlı, erimiş ve çamurlu yüzeylerde yaz lastiklerine göre çekiş gücünde %25’e varan avantaj sunuyor.

[irp posts=”1559″ name=”2019 Mitsubishi L200 pickup tanıtıldı işte yeni L200″]

Hepsiburada kış lastiği araba habercisi

Araba Habercisi Murat Tosun

2019 Mitsubishi L200 pickup tanıtıldı işte yeni L200

Youtube Murat Tosun