Renault XM3 Inspire Adı Verilen Coupe SUV Seneye Yollara Çıkıyor! Arkana Baz Alınmış!

Renault, Güney Kore’de Samsung ile ortak olarak Renault Samsung Motors olarak faaliyet gösteriyor. Model gamını genişleten Renault, XM3 Inspire adını verdiği coupe SUV modelini önümüzdeki sene satışa sunmayı planlıyor. Renault XM3 Inspire

Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Test, Araba Yorum, Otomobil Yorum, Renault Coupe SUV, Renault Yeni SUV, Renault Yenilikleri, Renault Haberleri, Renault Yorumları

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Renault, 28 Mart tarihinde Seoul’deki otomobil fuarında modelin konsept tanıtımını yaptı. Renault XM3 Inspire, Arkana modeli temelinde geliştirildi. Renault Arkana, Dacia Duster ile aynı platformu kullanıyor. Renault-Nissan ortaklığında çıkan CMF platformu olarak da adlandırılıyor. Renult, XM3 modelini Güney Kore’nin Busan kentinde yer alan fabrikasında üretmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz yıl Güney Kore’de zor bir yıl geçiren Renault, 85.000 adetlik satışıyla %16’lık bir düşüş yaşadı. 2022 yılında global hedefi olan 5 milyon araçlık hedefine ulaşmak için yeni modeller konusunda da oldukça cesur davranıyor.

Renault XM3 Inspire hakkında çok detay vermese de boyutlarının kuzeni Kadjar ile aynı olması bekleniyor. BMW X4 ve Mercedes GLE Coupe ile başlayan akım daha sonra bu modellerin kardeşleri Mercedes GLC Coupe ve BMW X2 ile devam etti. BMW ve Mercedes’in başlattığı bu akıma karşılık Renault cephesi de uygun fiyatlı coupe SUV atağı ile iddialı olduğunu gösteriyor. Model ismi seçiminde her ne kadar BMW ile özdeşse de, eğer fiyat olarak Kadjar ile benzer fiyatlara sahip olursa çok beğenileceğini ve satacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Araba Habercisi Dergisi

Renault XM3 Inspire

Türk Şirketinin İnşa Ettiği Mercedes Fabrikası Rusya’da Açıldı! Açılışa Putin Yerli İle Geldi!

Etiketler:, , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
18 shares