Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Mercedes Benz Açılışına Geldiği Araba Satışta!

Rus Premium Otomobil Markası Aurus.

Rus Araba Markası, Rus Araba üreticisi, Rus Araba Modelleri, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Arabası Aurus, detayları haberde. Rusya’nın ilk premium markası Aurus, Moskova’da ilk showroom açılışını yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından beğenilen ve resmi olarak da kullanılan Aurus, Senat adlı premium limuzin modeliyle öne çıkıyor. Aurus markası, bu yıl içerisinde Mercedes-Benz’in Rusya fabrikasının açılışında Vladimir Putin’in açılışa bu arabayla gelmesiyle gündeme oturmuştu. Rus Premium Otomobil Markası Aurus.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Rus markası Aurus, Sovyetler Birliği döneminde liderlerin makam arabası olan ZIL marka sedanların varisi olmayı hedefliyor. 18.000.000 Ruble (274.000 $) fiyatıyla Aurus Senat, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Avrupa ve Çinli kullanıcıları da müşterisi yapmak istiyor. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Moskova’daki açılış töreninde ‘2020-2021 yılları içinde Çin’de de bir showroom açılmasını bekliyoruz’ dedi.

Rusya, 2013’ten beri kamu iştiraki olarak Aurus’un limuzin projesinde 12.4 milyar ruble (189 milyon $) yatırım yaptı. Araçlar, Rus otomobil üreticisi Sollers ile birlikte üretiliyor. Açıklamalarına devam eden Manturov ‘Minivan ve SUV modelleri test aşamasında. Aurus markalı ikinci bir modeli 2020 yılı içerisinde görmeyi umuyoruz’ dedi.

Aurus’un hibrit veya tamamen elektrikli bir modelinin de 2024-2025 yılına kadar çıkması bekleniyor. Aurus CEO’su Adil Şirinov, potansiyel müşterilerinin yalnızca kamu kurumları değil aynı zamanda iş adamları olduğunu da belirtti. Aurus sipariş almaya başladı. Ancak bu yıl perakende olarak satış yapılmaması bekleniyor.

2014 yılında Batı dünyasının Rusya’ya yaptırımlarının başlamasıyla ithal malların ülke içerisinde ikame ürünler üretilmesiyle başlayan süreçte hız kazanan yatırımlarla ortaya çıkan Aurus markası da otomotiv dünyası için önemli bir kazanç olacak gibi gözüküyor.

Rus Premium Otomobil Markası

Rus Premium Otomobil Markası Aurus. Araba Habercisi Dergisi.

Elektrikli Vosvos Geldi! Tarihi Köprü 21. Yüzyıl Teknolojisi İle Yeniden Kuruldu!

Rus Araba Markası, Rus Araba üreticisi, Rus Araba Modelleri, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Arabası Aurus. Araba Dergileri, Otomobil Dergileri, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares