Premium Araçlarda Karşımıza Çıkan Konuşan Araba Artık Skoda için de geçerli!

Skoda Modelleri Konuşmaya Başlıyor (2)

Skoda Modelleri Konuşmaya Başlıyor, Skoda Asistan Laura, Arabalar Konuşmaya Başlıyor, Akıllı Arabalar Geliyor, Araç Testleri, detaylar haberde. Skoda, araçlarında kullanacağı yeni dijital asistanını tanıttı. Laura ismini verdiği sistem sayesinde doğal konuşmayı algılayarak multimedya sistemi kontrol edilebiliyor. Amundsen multimedya sisteminin bir parçası olarak yeni dijital asistan Laura’nın kullanılacağı ilk modeller ise yeni Kamiq ve Scala olabileceği belirtildi. Çek araba üreticisi, yeni dijital asistanını bu iki modelde kullanarak kendi segmentlerinde bir ilke imza atmış olacak. Skoda Modelleri Konuşmaya Başlıyor!

Araba Habercisi Dergisi, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

‘OK, Laura’ diyerek aktif edilen sistemle multimedya sistemindeki tüm fonksiyonlar kontrol edilebilecek. Laura’nın ayrı bir çaba gerektirmeden doğal konuşmayı algılayabilecek hassasiyette olduğu belirtildi. Skoda’nın yeni dijital asistanı Laura, altı farklı dilde çalışacak. Bu diller ise İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Çekce. Skoda mühendisleri, bu altı dilde lehçe farklılıklarını bile algılayabilen bir sistem geliştirdiklerini iddia ediyorlar. Skoda Kamiq ve Scala’da standart olarak sunulacak eSIM kartla sistem sürekli çevrimiçi olabilecek. Bu sayede de sorulan sorulara arama motorlarını tarayarak cevap bulmak ve gitmek istediğiniz restauranta rezervasyon yapmak gibi işlemler rahatlıkla yapılabilecek.

Skoda’nın yeni dijital asistanı Laura ile sürücüler diyaloglarını istedikleri zaman kesebiliyor ve sistemin yanıt vermesini beklemeden yeni bir komut verebiliyor. Bu da sistemin yanıt süresinin ne kadar hızlı ve algılamasının ne kadar hassas olduğunu gösteriyor. Skoda’nın dijital ses asistanının gelecekte mobil ve web uygulamalarıyla entegre olarak, sadece aracın içerisinde değil dışında da hizmet vermesi planlanıyor.

Yeni Ford Kuga Hibrit 1.2 Litre Tüketim Değeriyle Kompakt SUV Sınıfında Çok İddialı!

Skoda Modelleri Konuşmaya Başlıyor! Araba Habercisi Dergisi.

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında Neler Var?

Peugeot 508 100 kilometrede 1.3 litre tüketiyor!

Volkswagen Passat Yarı Otonom Olarak Satışa Sunuldu.

3 Boyutlu Gösterge Panelleri arabaların yeni oyuncağı oluyor.

Citroen C5 Aircross Kompakt SUV sınıfını karıştırdı.

Honda Civic Type R ile Teste Çıktık.

Subaru Forester hibrit seçeneğiyle geliyor.

DS3 Crossback Kalitesi ile oyunu bozacak mı?

Amiral Gemisi Renault Koleos Yenilendi.

Elektrikli Porsche, Tesla’yı tahtından eder mi?

En Çok Satan Arabaları araştırdık.

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares