BUGÜN GELSE 850 BİN TL OLACAK! Elektrikli Yeni Citroen C3 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?
Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?

BUGÜN GELSE 850 BİN TL OLACAK! Elektrikli Yeni Citroen C3 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

Volkswagen Grubu daha önce 25 bin Euro’nun altında fiyatı olan elektrikli araçlar satacaklarını açıklamıştı. Stellantis buna benzer bir duyuru yapan otomotiv grupları arasında yer alıyordu. Renault ise bu yönde arabalarını geliştirdi ve 2024 yılında satışa sunacak. Bu yolda en önemli adımlardan biri yeni Citroen C3 modelinin gösterilmesiyle birlikte atıldı. Stellantis Grubu’nda bunun devamında Yeni Fiat Panda Elektrikli modeli tanıtılacak. Bu modelle ilgili bildiklerinizi unutun, Fiat’ın en önemli modellerinden biri geliyor. Elektrikli Yeni Citroen C3 modelinin satış fiyatının 23.300 Euro olacağı açıklandı. Araç Avrupa’da 2024 Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak. Bu modelin Türkiye satış tarihiyse geç kalınmış bir tarih olan 2024 yılının son ayları olacak. 2024 Eylül ayında yollara çıkmaya başlayacak olan Yeni Elektrikli Citroen C3 en ucuz elektriklilerden biri olacak.

Fiyat konusuna dönecek olursam 23.300 Euro fiyat etiketine sahip olacak olan Elektrikli Citroen C3 bugün Türkiye’de satışa sunulsa 850-900 bin TL gibi bir fiyat etiketine sahip olacak. Gelecek yıl sonunda kaç para olacağını tahmin etmek güç ama Dacia Spring modeliyle aynı fiyatta olacağı kesin görünüyor. Bunun yanında daha kısa menzilli bir versiyonunun 19 bin Euro civarında bir etiketle Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Citroen C3 Elektrikli 320 km’ye kadar WLTP sürüş menzili sunabilen 44 kWsa batarya paketi ve sadece 26 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj performansı sunuyor. 100 kW DC hızlı şarj özelliğiyle yeni Citroen e-C3, elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor. Yeni model, kapsamlı donanımları ve akıllı çözümleriyle yeni C-ZEN LOUNGE ile yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor. 320 km menzilli e-C3 modelini Türkiye’de 2024’ün son çeyreğinden itibaren, rekabetçi fiyatlardan sunmayı planlayan Türkiye yönetimi, tamamen elektrikli ulaşımı herkes için erişilebilir kılacak. Elektrikli C3’e ek olarak, Yeni C3’ün 1.2 PureTech 100 HP 6 ileri manuel ve 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonlarının da eş zamanlı olarak Türkiye’de satış sunulması planlanıyor.

CUPRA TAVASCAN NE ZAMAN GELİYOR? Cupra’nın Türkiye’deki elektrikli otomobil çıkarması başlıyor!

Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?

Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?

Yeni Citroen C3 Ne Zaman Gelecek?

Chery Subat 2024 Araba Habercisi

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

BYD Cenevre Otomobil Fuarı 2024

Youtube Murat Tosun Araba

ARABA HABERCİSİ KIŞ ŞUBAT 2024 SAYISI

Araba Habercisi Dergisi Subat 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba