2021 Honda City ne zaman geliyor? Honda Türkiye yönetimi tarih vermedi ama bu yılı doğruladı!

Yeni Honda City ne zaman satılacak
Yeni Honda City ne zaman satılacak

2021 Honda City ne zaman geliyor? Honda Türkiye yönetimi bugün iddialı sedan için resmi açıklamayı yaptı! Yeni Honda City çok iddialı olmuş. Küçük Civic Sedan denmesini hak ediyor. Tasarımla birlikte konfor, sürüş güvenliği ve teknolojik özellikleri iyileştirilmiş. 122 HP güç, 173 Nm tork üreten 1.0 VTEC Turbo motor var. 7 ileri CVT şanzımanı var.2021 Honda City ne zaman geliyor? Yeni Honda City ne zaman satılacak?

Instagram Hesabım

Küçük Sedan Sınıfı’nda çok büyük bir boşluk var. Honda bu boşluğu çok iyi gördü ve Honda City modelini son derece iddialı bir şekilde yeniledi.  Yeni 1.0 litre turbo VTEC motor çok iddialı özelliklere sahip olmasıyla dikkatimi çekiyor. 1,5 litrelik motora göre başarılı sürüş performansı, 1,8 litrelik motora eşdeğer tork ve 122 PS’lık yeni 1.0 litrelik Turbo motorla ilk kez karşılaşıyorum. Bu arada bahsettiğim bu yorumlar benim değil Honda Medya tarafından açıklanan bilgiler. Benim yorumum çok net: Bu motor seçeneğiyle Honda City çok iş yapar.

Honda City, toplam satış rakamı olarak 1996 yılından bugüne kadar 4 milyon adetten fazla. Tamamen yeni Honda City’nin tasarımı, LED Gündüz Farları (DRL), LED Stoplar, Krom Ön Izgara, Shark Fin projektör farlarının yanı sıra, gerçekten dikkat çekecek keskin karakter çizgilerine sahip. Yeni Honda City’nin beğenimi kazanan 15 inç alaşım jantları da var.

Opel Mokka 16 Haziran 2021 Çarşamba günü tanıtılacak ve hemen ardından satışa sunulacak!

Yeni bir 1.0 litre DOHC 3-silindir, 12 valf, VTEC TURBO motoru kullanan Yeni Honda City, RS logolarına da sahip. 5.500 d/d’de maksimum 122 PS ve 2.000 ile 4.500 rpm’de maksimum 173 Nm tork sunuyor. Yeni motor, önceki nesil 1.5 litre motora göre başarılı sürüş performansı ve 1.8 litre motora eşdeğer güçlü tork sağlıyor deniliyor. Ben 1.5 litreyi bu motora değişmem ama verileri gerçekten çok başarılı. Bu motora sürekli değişken 7 ileri oranlı CVT otomatik şanzıman eşlik ediyor. Açıklanan fabrika verisi tüketim değeriyle 23,8 kilometrede 1 Litre tükettiği yönünde. Yani 100 km ortalama yakıt tüketimi 4.2 litre. 

Honda City Türkiye’de satılacak modellerden biri. Honda Türkiye yönetimi bugün (24 Mayıs 2021) yaptığı açıklamada, “Honda City modelini Türkiye’de satışa sunmak için bir planlamamız var. Yılın ilerleyen dönemlerinde bir sürprizimiz olacak” açıklamasını yaptı.

Yeni Honda City ne zaman satılacak?

2021 Honda City ne zaman geliyor?

2021 Honda City ne zaman geliyor?

2021 Honda City ne zaman geliyor?