Yeni Renault Megane Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Tarih yine değişmezse ne zaman geliyor?

Youtube Murat Tosun Araba

Yeni Renault Megane ne zaman gelecek
Yeni Renault Megane ne zaman gelecek

Yeni Renault Megane Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Tarih değişmezse ne zaman geliyor? Yeni Renault Megane ne zaman gelecek?

INSTAGRAM HESABIM

Renault’nun elektrikli araçlara özel yeni CMF-EV platformundan yararlanan araç farklı bir tasarım anlayışının da ilk temsilcisi oldu. EV modelleri için tasarlanmış bir platformun gücünden yararlanan Yepyeni Megane E-Tech Electric zarif ve güçlü bir karaktere sahip.

OpenR ekran olarak adlandırılan yeni multimedya sistemi Google hizmetlerine sahip Android Automotive OS üzerine kurulu. Bu yeni sistem hayatımızı kolaylaştırma konusunda gerçekten önemli bir rol oynayacak.

2019’da MORPHOZ konsept otomobilinden ilham alan, ardından 2020’de Megane eVision ile tasarım konusunda önemli izlenimleri ortaya koyan Yeni Renault Megane markanın güçlü elektrikli araç geçmişini kullanıyor. Araçta ayrıca Nouvel R adı verilen Renault’nun yeni logosu da yer alıyor.

2700 mm dingil mesafesi sunan aracın toplam uzunluğuysa 4210 mm. Doğrudan crossover dünyasından ilham alan özellikleriyle güçlü görünen araçta 20 inçlik lastikler kullanılıyor.

Yeni Renault Megane toplam 440 litre bagaj hacmine sahipken, şarj kabloları çıkarılabilir bir bagaj zemin paneli altına gizlenerek bagajdan alan kullanmasının da önüne geçilmiş.

Araçta iki farklı elektrikli güç seçeneği yer alıyor. Bunlardan ilki 130 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. İkinci seçenekse 218 HP güç, 300 Nm tork üretiyor. Yeni Megane E-Tech Electric 0’dan 100’e sadece 7,4 saniyede çıkıyor. Araç 467 kilometre menzil sunabiliyor. 130kW hızlı şarj istasyonu ile 30 dakikada 300 km menzil de sunabiliyor. Araç ayrıca 30 km/s hıza kadar motor sesi çıkaracak.

Elektrikli Renault Megane iddialı özellikleriyle Türkiye’de daha erken bir tarihte satışa sunulacaktı. Hatta Renault Türkiye internet sitesinde ilk senin haberin olsun başlığı altında lansman habercisi de açılmıştı. Ancak son duyduklarıma göre bu araç Mayıs ayında Türkiye yollarına çıkacak.

Uygun fiyatlı sıfır km elektrikli otomobil sahibi olmak isteyenlerin hayalleri başka bir bahara kaldı!

Araba Habercisi Kasım 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Kasım 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 45. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 45. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Yeni Renault Megane ne zaman gelecek?

 

Yeni Renault Megane ne zaman gelecek

Yeni Renault Megane ne zaman gelecek

Youtube Murat Tosun Araba

ARABA HABERCİSİ ŞUBAT 23 SAYISI

Otomobil Dergisi Araba Habercisi Subat 2023