Zorunlu trafik sigortasına zam geldi! Eylül ayından itibaren yüzde 1.5 yerine her ay yüzde 4.75 zam gelecek!

Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.
Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Zorunlu trafik sigortasına zam geldi! Artık yüzde 1.5 yerine her ay yüzde 4.75 zam gelecek! Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Instagram Hesabım

Resmi Gazete’de yayınlanan zorunlu trafik sigortası hakkındaki değişiklikler şu şekilde:

“Aynı Yönetmeliğin geçici 11 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “2022 yılı Şubat ayından itibaren aylık %1,5 (bir önceki ayın azami prim tutarları üzerinden) olarak” ibaresinden sonra gelmek üzere “, 2022 yılı Eylül ayından itibaren aylık %4,75 (bir önceki ayın azami prim tutarları üzerinden) olarak” ibaresi eklenmiş, dördüncü fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “Ek-3’te” ibaresi “Ek-3 ve Ek-3/A’da” olarak değiştirilmiş, aynı fıkraya aşağıdaki cümle eklenmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.”

Bununla birlikte bir diğer açıklama da şu şekilde:

“Poliçe düzenlemekten kaçındığı tespit edilen sigorta şirketlerinin Kurumca belirlenen sigorta branşlarında veya tüm sigorta branşlarında poliçe düzenleme ve yenileme yetkisi 3 günden az 30 günden fazla olmamak üzere geçici olarak durdurulabilir. Kaçınmanın devam etmesi halinde Kurul kararına istinaden bu süreler iki katına kadar arttırılabilir ve/veya diğer tedbirler uygulanabilir. Kurum, poliçe düzenlemekten kaçındığı tespit edilen sigorta şirketlerini ve bu fıkra uyarınca alınan tedbir kararını, 47 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 inci maddesinin sekizinci fıkrasına dayanarak Kurul kararıyla resmî internet sitesinde ilan edebilir.”

Ayrıca zorunlu trafik sigortasında bireysel kullanımda yüzde 25, şirket araçlarında da yüzde 45 zam gelecek.

Türkiye çip üretiminde önemli bir oyuncu olmak istiyor! Çip üretmek için yer ayrıldı yatırım çalışması sürüyor!

Araba Habercisi Yaz Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 42. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 42. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Sarı sayfa sahibinden sitesinde otomobil ilanları rekora koşuyor! İşte ilan sayılarındaki rekor değişim!

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2022 Sayısı’nda neler var? Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Siz isterseniz yine de önce boyaya bakın!

Yeni Suzuki S-CROSS Türkiye Yollarına Çıktı!

Yeni MG ZS EV Son Çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor.

Hoşça kal Kadjar Merhaba Austral.

Audi A6 Avant e-tron concept gösterildi!

Ateş gibi araba: Mazda 3.

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü.

Renault MORPHOZ gerçek oldu.

Elektrikli araçların menzilinde devrim: Mercedes Vision EQXX.

Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Zorunlu Trafik Sigortası Zammı 2022.

Hyundai ioniq 5 Araba Habercisi

Araba Habercisi Eylul 2022 sayisi