Türkiye’nin En Çok Satan 20 SUV Modeli! 30 Adet Gibi Farklarla Sıralama Belirleniyor!

Türkiye’nin En Çok Satan 20 SUV Modeli! Hangi SUV Kaç Tane Satıyor! Araştırdım. 2019 En Çok Satan SUV

Araba Dergisi, Araba Test, Araba Sürüş, Araba Yorum, Araba Haber, Yeni Araba, Sahibinden Araba, SUV Yorum, SUV Modeller

Araba Habercisi Dergisi

Youtube.com/msemedya

Sınıf ayrımı olmadan Türkiye’nin en çok satan SUV modellerini araştırdım. Yükselen sınıf SUV modeller arasında rekabet inanılmazken satış rakamlarında 20 30 adetlik farklarla sıralama belirleniyor.

SUV pazarı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yükseliyor. Geleceğin en önemli sınıfı olan ve sedan ile HB araç satışlarını rahat bir şekilde geride bırakacak gibi görünün SUV modeller ülkemizde de kıyasıya bir rekabet sergiliyor.

İşte Ocak Mart döneminde ülkemizde en çok satan 20 SUV

SıraMarkaModelSınıfOcakŞubatMartToplam
1NissanQashqaiC73825151.3152.212
2DaciaDusterC72523908331.475
3Peugeot3008C71392581.0571.454
4HyundaiTucsonC73874665551.408
5VolkswagenTIGUANC72073996081.214
6KIASPORTAGEC771243363677
7ToyotaC-HRC792175295562
8FordKugaC766130187383
9OpelGRANDLAND XC786125171382
10HyundaiKONAB733109224366
11JeepRenegadeB751104201356
12RenaultKadjarC741142172355
13HondaCR-VD7108102125335
14BMWX1D7107102121330
15SuzukiVITARAB75088189327
16VolkswagenT-ROCC70122183305
17Peugeot2008B72434215273
18RenaultCapturB72659165250
19SeatAtecaC7349144196
20NissanJukeB7584885191

2019 En Çok Satan SUV

Araba Habercisi Dergisi

Renault XM3 Inspire Adı Verilen Coupe SUV Seneye Yollara Çıkıyor! Arkana Baz Alınmış!

Etiketler:, , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
23 shares