2020 Land Rover Discovery Sport Satışa Sunuldu! Satış Fiyatı 523 bin TL’den Başlıyor!

2020 Land Rover Discovery Sport Özellikleri
2020 Land Rover Discovery Sport Özellikleri

Land Rover’ın maceracı ruhunu yansıtan en yeni modellerinden Yeni Discovery Sport satışa sunuldu. 2020 Land Rover Discovery Sport Özellikleri.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Teknolojik anlamda önemli bir değişim geçiren Yeni Discovery Sport, tasarım anlamında da sahip olduğu yenilikleri göz önüne seriyor. 5+2 koltuk opsiyonuyla da sunulan kompakt SUV Yeni Discovery Sport, iç mekânda kullanılan premium işçilikle konfor hissini bir adım yukarı taşıyor.

Yeni Discovery Sport 7 Kişilik Oluyor!

Land Rover ailesinin en genç üyelerinden biri olarak premium kompakt SUV segmentinde yer alan Yeni Discovery Sport, gelişmiş tasarımı ve baştan aşağı yenilenen iç mekânı ile iddiasını artırıyor. Her yol koşulunda yolcularına konforlu ve güvenli bir seyahat hissi yaşatan Yeni Discovery Sport, sahip olduğu araç içi eğlence sistemi ve opsiyonel olarak tercih edilebilen, 24 farklı şekilde kombine edilebilen 5+2 oturma düzeni ile iddialı bir esneklik sunuyor.

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Porsche Taycan Tanıtıldı! Markanın ilk Tamamen Elektrikli Modeli Büyük İşler Yapabilir!

48V elektrik destekli mild hibrit (MHEV) özelliğine sahip olan Yeni Discovery Sport, bu sayede oldukça düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonu sağlıyor. 17 km/s’in altındaki hızlarda sürücü fren pedalına bastığında içten yanmalı motor kapatılarak frenleme esnasında elde edilen enerji Yeni Discovery Sport’un zemininde yer alan bataryalarda depolanıyor.

Bu enerji daha sonra elektrik motorunda kullanılarak, içten yanmalı motora destek oluyor. Bu sayede aracın yakıt tüketiminde önemli bir tasarruf sağlanabiliyor. Mild hibrit özelliği ile donatılan Yeni Discovery Sport 100 km’de ortalama 5.5 litre benzin tüketiyor. Yeni Discovery Sport Türkiye’de 2.0 litre hacminde 180 HP’lik dizel ve aracın hızlanma kabiliyetini arttıran, çevreye duyarlı MHEV teknolojisini de barındıran 150 beygirlik motor seçenekleriyle satışa sunuldu.

Yeni Discovery Sport 60 santim derinliğinde sudan geçiyor!

Land Rover’ın genlerinden gelen off-road kabiliyetini de koruyan Yeni Discovery Sport, 600 milimetrelik su birikintilerinden rahatlıkla geçebiliyor. Dört tekerlekten çekiş kontrol sistemi Terrain Response 2 ile bulunduğu yüzeye uygun çekiş özellikleri sunan Yeni Discovery Sport, aynı zamanda yüksek güvenlik özellikleriyle de segmentinde çıtayı daha yukarı taşıyor. Opsiyonel olarak sunulan direksiyon destekli Adaptif Hız Sabitleme sistemi ile şeridi ortalayarak yol alabilen Yeni Discovery Sport, aynı zamanda öndeki araçla da mesafesini otomatik olarak ayarlıyor. Ayrıca Şerit Takip Asistanı, Acil Durum Freni ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü de güvenlik seçenekleri arasında yer alıyor.

2020 Land Rover Discovery Sport Özellikleri. Araba Habercisi Dergisi.