Yeni Seat Leon Türkiye’de Ne Zaman Satılacak? Leon Yorumlarım Nasıl?

Seat Leon, Yeni Leon, 2020 Leon, Yeni Seat Leon, 2020 Seat Leon, 2020 Seat Leon Fotoğrafları, Yeni Seat Leon Yorumları Neler?

2020 Seat Leon Fotoğrafları yayınlandı. Stüdyo fotoğraflarının ardından Yeni Leon ilk kez yollarda görüntülendi. Yeni Leon Türkiye’de ne zaman satılacak?

Instagram Hesabım

Yeni Leon açıklandı. 2020 Leon yorumlarım nasıl? Konuya en baştan şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Çok iyi bir tasarım olmuş. Bunu hem dış tasarıma hem de yaşam alanı tasarımına bakarak söylüyorum.

Yeni Leon Yorumları Neler? 2020 Seat Leon Fotoğrafları.

Seat Leon’un Çizgisi, duruşu ve bakışı kompakt HB sınıfından istediği zaman istediği payı alacak kadar iyi olmuş. Motor kaputu tasarımı en sevdiğim yanlarından oldu. Kaslı yapısı abartıdan uzak ama bir o kadar da iddialı. Aydınlatma grubunun keskin bakışlarına inanılmaz uyum sağlıyor. Belki tampon tasarımında biraz daha agresif olabilirdi ama bu da hiç fena değil. Arka tasarımdaki ışık oyunları ve dikkat çeken stop lambaları tasarımı bile onun için altın değerinde bir satın alma kriteri olacak.

Yeni Leon Tasarımı Şaşırttı

Yeni çıkan otomobilleri başka markaların modellerine benzetiriz. Bu durum genelde belli başlı bir ya da iki model üzerinde yoğunlaşır. Ancak Yeni Leon için durum böyle olmadı. Onu sayabildiğim kadarıyla 9 modele birden benzettik. Bu durum Yeni Leon’un benzersiz bir tasarım olduğunu net bir şekilde ortaya koydu. Hem en uygun fiyatlı rakibine hem de premium rakiplerine benzetilmesi dikkatimi çeken yanlarındandı.

Yeni Fiat Egea Böyle mi Olacak? 2020 Fiat Egea Böyle Olursa Gördüğü ilgi 2 katına çıkar!

Yeni Leon iç mekan tasarımı nasıl?

Çok güçlü. Bu yaşam alanında bulunmak istedim. Tasarımında İspanyol farklılıkları olması iyi bir detay. Sıradan ve rutin değil. Kullanılan malzemelerin iyileştirildiği söyleniyor. Ortada duran büyük ekran için yapacak bir şey yok. Artık alıştım ve büyük ekran çok iş yapacaktır.

Yeni Leon Sonuç Yorumum.

Bu reklam yazısı falan değil. Seat yönetimini tanımam etmem. Gördüklerimi söylüyorum. Son dönemlerde çıkan kompakt HB modeller arasında en iyilerden. En sevdiğim otomobil sınıfında yeni bir canlılık olacak. Seat CEO’su Luca de Meo, Renault’a transfer olmadan önce çok iyi bir işe öncülük etmiş.

Yeni Seat Leon Motor Seçenekleri Neler?

Yeni nesil Leon benzinli (TSI), dizel (TDI), hafif hibrit (eTSI) ve plug-in hibrid (eHybrid) motor seçeneklerine sahip.

Seat Leon’un plug-in hibrid elektrikli versiyonunun özellikleri neler? 1.4 litrelik TSI benzinli ünite, elektrik motoru, 13kWh lityum-iyon pil takımı ve altı ileri DSG şanzıman araçta kullanılıyor. Bu kombinasyon 150kW / 204 PS güç üretmek için bir araya gelmiş. Yeni Leon 3.5 saatten daha kısa bir sürede 0’dan tamamen şarj olmuş hale geliyormuş.

Plug-in hibrid versiyonu ayrıca Leon’u sadece elektrik gücü 60 km boyunca tüketmeden sürülebilir yapacak. Yeni Seat Leon’un Türkiye’de satış tarihi Eylül 2020 olarak görülüyor.

[irp posts=”16289″ name=”Araba Habercisi Nisan 2020 Sayısı Çıktı! Araba Habercisi Nisan Sayısında Neler Var?”]

2020 Seat Leon Fotoğrafları.

2020 Seat Leon Fotoğrafları.

2020 Seat Leon Fotoğrafları.