Volkswagen 2020’yi Elektrikli Otomobil Yılı İlan Etti

Elektrikli Volkswagen, Volkswagen Elektrikli, Volkswagen id3, elektrikli volkswagen modelleri. Volkswagen’in elektrikli araçlar için yaptığı planlar hız kazandı. 2020 Volkswagen Elektrikli Modeller Geliyor.

Araba Habercisi Dergisi

Youtube Kanalımız

[irp posts=”11745″ name=”2020 yılında hangi otomobiller satışa sunulacak?”]

2019’un Otomotiv Olayı Hangisi Oldu?

Kasım ayında tamamen elektrikli olan yeni Volkswagen ID.3 aracının üretimine başlamasıyla elektrifikasyon stratejisinde Volkswagen önemli bir yol kat etmiş oldu. 2020 yazında yollarda görebileceğimiz yeni ID.3 Volkswagen’in e-mobilite de dünya pazarında lider olma planları için önemli bir araçtır. Marka, bu amaçları doğrultusunda e-mobiliteye yaklaşık 33 milyar Dolarlık yatırım yapmıştır. Son yapılan planlara göre, bir milyon elektrikli araç hedefine tahmin edilenden 2 yıl önce 2023’ün sonunda ulaşılması bekleniyor.

2020’nin En Uzun Menzil Sunan 15 Elektrikli Arabası

Volkswagen E-Mobilite Yönetim Kurulu Üyesi olan Thomas Ulbrich yaptığı açıklamada, ‘2020 yılı Volkswagen için çok önemli bir yıl olacak. ID.3’ün ve diğer çekici elektrikli modellerin piyasaya sürülmesiyle birlikte VW ailesini yollarda görmeye devam edeceğiz’ dedi.

Kış Lastiği 2019 Anketi Sonuçları Belli Oldu

Yeni ID.3, Volkswagen’in Modüler Elektrikli Tahrik Araç Setine sahiptir ve aracın menzili yaklaşık 330 ile 550 km arasındadır. Modelin en basit sürümü 30.000 Euro’nun altında olacaktır. Volkswagen ilk defa ID.3 aracı için ön siparişleri açtı ve yaklaşık 37.000 sipariş geldi.

Önümüzdeki yıl Volkswagen elektrikli araç satışlarını arttıracak ve elektrifikasyon teknolojisini geliştirmeye devam edecek.