Yüzde 100 elektrikli SUV MG ZS EV’nin tanıtımı 13 Nisan Salı günü yapılıyor ve araç satışa sunuluyor!

2021 elektrikli SUV modeller.
2021 elektrikli SUV modeller.

MG markası Doğan Trend Otomotiv tarafından Türkiye’ye getirildi! İkinci büyük adım 13 Nisan Salı günü Türkiye’de satışa sunacakları yüzde 100 elektrikli SUV MG ZS EV’nin tanıtımı ile devam ediyor. 2021 elektrikli SUV modeller.

Instagram Hesabım

Doğan Trend Otomotiv, MG’nin (Morris Garages) Türkiye distribütörlüğünü aldı. Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin yönetiminde MG’nin elektrikli modelleri arka arkaya Türkiye’de satışa sunulmaya başlayacak gibi görünüyor.

MG ZS EV elektrikli SUV 335 kilometreye kadar menzil sunabiliyor. Ortalama menzil kilometresi olarak 220 kilometre deniliyor. 143 beygir güç, 353 Nm tork üreten elektrikli SUV, 0-100 km/s hızlanmasını 8.2 saniyede gerçekleştirirken, son hızı olarak 140 km/h açıklanıyor. MG ZS EV elektrikli SUV 2019 yılında Euro NCAP çarpışma testine çıktı. Bu testten en yüksek puan olan 5 yıldız aldı. Yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 90, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 85, yaya güvenliğinden yüzde 64, güvenlik yardımcılarından yüzde 70 aldı. Euro NCAP çarpışma testi sonuçları gerçekten de son derece başarılı bir şekilde tamamlanmış.

MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV Avrupa’da 30 bin Euro etiketle satılıyor. MG ZS EV Türkiye’de 105 kW elektrikli araçlara uygulanan ÖTV diliminde yer alacak. Vergisiz fiyatı 25 bin Euro civarında olacak olan araca yüzde 25 ÖTV ve yüzde 18 KDV uygulanacak. Kaba bir hesapla 350 bin TL gibi bir etiket belirleneceğini söylemek mümkün.

2021 elektrikli SUV modeller.

2021 elektrikli SUV modeller.

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Mart 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 26. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 26. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına devam ediyor. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom e-dergi  uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek dergiyi okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Mart 2021 sayısı ayrıca Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Mart 2021 Sayısı’nda neler var?

Araba Habercisi Dergisi’nin Mart sayısı her zaman olduğu gibi keyif almanızı sağlayacak bir sayı oldu.

İşte Cupra Formentor: İddialı SUV model güçlü tasarımıyla ön plana çıkar.

En güçlü Volkswagen Tiguan satışa sunuldu. Tiguan R gelene kadar en güçlüsü o.

2021 SsangYong XLV ne zaman satışa sunulacak?

Yeni nesil Honda HR-V Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Yeni Nissan Qashqai tamamen yenilenmiş versiyonuyla tanıtıldı. Ne zaman satılacak?

Porsche Taycan gelecekten günümüze gelmiş dediğimiz araçlardan biri. Test ettik.

Küçük SUV sınıfında artık söz onun: Yeni Renault Captur’u test ettik.

Bu Caddy çok iş yapar. Volkswagen Caddy A’dan Z’ye kadar değişmiş.

Audi’nin premium kompakt sınıftaki başarılı temsilcisi A3 dördüncü nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni Dacia Sandero ailesi Türkiye’de satışa sunuldu. Dacia Sandero Stepway’i test ettik. Uygun fiyatlı otomatik SUV yıldız olur.

2021 elektrikli SUV modeller.