2021 Kia K5! İyi ama nedir bu K5? Kia’nın tasarım konusunda öne çıkan K5’inin özellikleri neler?

2021 Kia K5.
2021 Kia K5.

2021 Kia K5! İyi ama nedir bu K5? İşte Kia’nın tasarım konusunda dikkatleri üzerine çeken K5’inin özellikleri! 2021 Kia K5, Yeni Kia K5, Kia K5 özellikleri neler, 2021 Kia K5 fotoğrafları, Kia yeni tasarım.

Instagram Hesabım

Güçlü ve cesur görünümüyle K5, Kia’nın gelecekteki tasarım dilini gözler önüne sererken Stinger tasarım DNA’sını içeriyor. Tamamen yeni N3 platformunda yükselen araç yerini aldığı Optima’ya göre daha uzun, daha geniş ve daha alçak bir tasarıma sahip.  Kia Optima’nın otomobil dünyasında kendini gösterdiği ilk zamanlar gibi etkileyici bir şekilde sektöre giriş yaptı. Kia Optima’nın tanıtımının üzerinden yaklaşık on yıl geçmesinin ardından Kia bu kez K5 ile gözlerin pasını sildi.

Kia tasarımcıları ve yönetimi bu aracı tasarlamadan önce kendilerine şu soruyu sormuş: ” Araç pazarının crossover ve SUV’lara kaymaya devam ettiği bir dönemde neden bu sedanı yeniden hayal etmeye çalışalım?” Çok haklı bir soru. Ve buna cevabı yine kendileri yapılan uzun araştırmaların ardından vermiş: “Daha çok zorlamak ve asla pes etmemek lazım.”

2021 SsangYong XLV Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Bugün resmi açıklama yapıldı!

2021 Kia K5.

Yaşam alanında ön plana çıkardıkları konulardan biri: Uçak tipi vites topuzu. Bu vites topuzu yerine başkasını tercih eder miydim bilmiyorum ama Kia bu tasarıma çok güveniyor. Üstelik bu kumanda kolu 8 ileri oranlı yeni otomatik şanzımanı kumanda ediyor. Yaşam alanında dış tasarımla uyumlu çizgileri kullanan Kia tasarımcıları, panoramik açılır tavan eklentisi yaparak bu tip beklentisi olanların gönlünü kazanmış. Düz tabanlı, spor direksiyon simidi ise tasarıma direkt olarak uyum sağlayan en önemli faktörlerden biri. 8 veya 10,25 inç yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranın kullanılması da artılarından. Bose Premium ses sistemiyse 12 yüksek performanslı hoparlörle birlikte sunuluyor.

Kia K5’in motor kaputunun altında 1.6 litrelik turboşarjlı GDI dört silindirli motor yatıyor. Ülkemiz vergilendirme sistemine de tam olarak uygun olan bir ünite olmasıyla da dikkat çekiyor. 180 beygir güç ve 264 Nm tork üreten motor seçeneğiyle birlikte dört tekerlekten çekiş sistemi de sunuluyor. Kia K5 LX 1.6T GDI 8 A/T FWD seçeneğinin Amerika pazarındaki fiyatıysa 23,590 dolar.

2021 Model Volkswagen Caddy kaç paraya satılıyor? İşte Yeni Volkswagen Caddy fiyat listesi!

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Şubat 2021 Sayısını Nerelerden Okurum? 2021 Kia K5.

Araba Habercisi Dergisi 25. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 25. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına devam ediyor. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom e-dergi  uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek dergiyi okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2021 sayısı ayrıca Dijital basın dergilikte. 

2021 Kia K5.

2021 Kia K5.

2021 Kia K5.