2023 Yeni Toyota Corolla Sedan modeli Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Bu modelin özellikleri neler?

2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor
2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor

Yenilenen ve yeni hibriti olan 2023 Toyota Corolla Sedan modelinin Türkiye satış tarihi belli oldu! 2023 Toyota Corolla Sedan Hybrid son derece iddialı bir şekilde geliyor. Makyajlanan 2023 model Toyota Corolla Sedan, Toyota Türkiye’nin Adapazarı Fabrikası’nda üretilecek. Yeni Hibrit Sisteme sahip olan Yeni Toyota Corolla Sedan 2023 yılına damga vuracak araçlardan biri olacak. Yeni 2023 Toyota Corolla Sedan modelinin özellikleri neler? Yeni Toyota Corolla Sedan ne zaman satışa sunulacak? 2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor?

INSTAGRAM HESABIM

2023 model Toyota Corolla Sedan modelinin Türkiye’de ne zaman satılacağı belli oldu. Takip edebildiğim açıklamalara göre Yeni Toyota Corolla Sedan yeni hibrit sistemiyle Mart ayından itibaren Türkiye’de yollara çıkacak. Bu nedenle 2023 model güncel Toyota Corolla Sedan fiyatlarının olmayacağını ve 2023 modele direkt bu modelle geçileceğini düşünüyorum.

Toyota, daha yüksek performans ve daha yüksek yakıt verimliliği sunan son jenerasyon hibrit sistemini Avrupa tesislerinde üretmek için hazırlıklar yapıyor. Bu plan kapsamında 2023 model yılına ait Corolla’da kullanılmak üzere 5. jenerasyon hibrit teknolojisi Avrupa’da da üretilecek. Yeni hibrit sistemi, Toyota’nın Polonya ve İngiltere fabrikalarında üretilerek, Türkiye’de ve İngiltere’de banttan inen Corolla modellerindeki yerini alacak.

Toyota Polonya’da MG1 ve MG2 elektrik motorları ile hibrit şanzımanları üretirken bu bileşenler, 5. jenerasyon hibrit aktarma organını oluşturmak üzere İngiltere’de 1.8 litrelik benzinli motorla kombine edilecek.

5. jenerasyon Toyota hibrit teknolojisi daha hafif, daha kompakt ve daha yüksek güce sahip elektrik motorlarıyla öne çıkıyor. Günlük sürüşlerde elektrikli sürüş miktarının daha fazla olmasıyla daha düşük tüketim ve CO2 emisyonları sunan yeni hibrit teknolojisi, aynı zamanda daha yüksek performans da sağlıyor. 140 PS güce sahip 1.8 litre hibrit motor, önceki jenerasyona göre 0-100 km/s hızlanmasını 1.7 saniye iyileştirerek 9.2 saniyeye indirdi.

Her geçen jenerasyonda verimliliği ve performansı artırılan Toyota hibrit teknolojisi, Avrupa’da daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Son 4 yılda Toyota Avrupa satışlarında hibrit araçların oranı yüzde 30’dan yüzde 66’ya çıkarak önemini artırdı.

Toyota Corolla Sedan Ocak 2023 fiyat listesi nasıl? 2023 modeller yenilenmiş olarak satışa çıkacak!

Araba Habercisi Aralık 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Aralık 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 46. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 46. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor?

2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor

2023 Toyota Corolla ne zaman geliyor?

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba