2024 Renault Duster hangi motor seçenekleriyle satışa sunulacak! Duster ne zaman satılmaya başlıyor?

2024 Renault Duster Hibrit.
2024 Renault Duster Hibrit.

2024 Renault Duster hangi motor seçenekleriyle satışa sunulacak! Duster ne zaman satılmaya başlıyor? 2024 Renault Duster Hibrit.

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

OYAK Renault yönetimi tarafından bana gönderilen basın bülteninde yer alan bilgileri haberin devamında okuyabilirsiniz.

Bursa Oyak Renault fabrikasında 2027 yılına kadar 4 yeni Renault modeli üretilecek. Bu modellerden üçü, B ve C SUV segmentindeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış SUV modeller olacak. SUV ailesinin ilki olan Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak. Renault, 2027 yılına kadar Türkiye’deki satışlarının 1/3’ünün elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor. Türkiye için büyük önem taşıyan bu iddialı planı hayata geçirmek amacıyla Renault Group, OYAK ile birlikte 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak Oyak-Renault ortak girişimiyle Türkiye’de yeni model ve motor üretimine başlamayı planlıyor.

2027 yılına kadar, Renault’un ürün gamında hibrit ve elektrikli araç satışlarında önemli bir artış yaşanacak ve Türkiye’de pazarın dönüşümüne katkı sağlanacak. Türkiye’de 2025 yılına kadar yeni nesil hibrit bir motor da yerelleştirilecek. Her yeni yerelleştirilmiş modelde bir hibrit motor seçeneği de sunulacak. 2027 yılında Türkiye’deki elektrikli araç satışlarının, toplam Renault satışlarının %1/3’üne ulaşması hedefleniyor.

Yeni Duster modeli yaşam alanı tasarımında da eskisine göre çok daha iyi bir forma kavuşmuş. Teknolojik detayları artırılarak çağı yakalaması sağlamış. Güçlü görünen dış tasarıma eşlik eden bir yaşam alanına sahip olması da elini güçlendirecek detaylardan olacak. Yeni Duster modeliyle birlikte bu modelde de dizel motor kullanımı sona erdi. Motor seçenekleri açısından hibrit ve LPG’li seçenekleri olacak. En iyisi Hibrit 140 HP seçeneği olacak. 1.2 kWh bataryasıyla şehir kullanımında önemli bir elektrikli sürüş mesafesi sunacak. Bu avantajıyla dizel motor seçeneklerini aratmayacaktır. Duster TCe 130 hafif hibrit ve Duster ECO-G 100 otogazlı diğer motor seçenekleri.

KIA SPORTAGE KAÇ PARA İNDİRİMLE SATILIYOR? Sportage modelinin Aralık 2023 fiyatları nasıl oldu?

2024 Renault Duster Hibrit.

2024 Renault Duster Hibrit.

Motor seçenekleri açısından hibrit ve LPG’li seçenekleri olacak. En iyisi Hibrit 140 HP seçeneği olacak. 1.2 kWh bataryasıyla şehir kullanımında önemli bir elektrikli sürüş mesafesi sunacak. Bu avantajıyla dizel motor seçeneklerini aratmayacaktır. Duster TCe 130 hafif hibrit ve Duster ECO-G 100 otogazlı diğer motor seçenekleri.

2024 Renault Duster Hibrit.

Youtube Murat Tosun