Audi e-tron ile Alexa diyeceğiz Amazon’dan sipariş vereceğiz

Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı da entegre ediyor. Audi e-tron Amazon Alexa araba habercisi

Audi, dijitalleşme stratejisi kapsamında kullanıcılara daha geniş bağlanabilirlik imkanları sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Audi e-tron 2019 ilk çeyrekte yollara çıkıyor

Lansmanı geçtiğimiz günlerde yapılan ve 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulacak olan markanın ilk tam elektrikli modeli Audi e-tron’un, bilgi-eğlence işletim sistemine Amazon’un sesli komut sistemi Alexa da entegre edildi. Audi e-tron kullanıcıları artık evlerinde veya diğer Alexa uyumlu akıllı cihazlarında olduğu gibi, araçlarının içinde de Alexa’nın birçok özelliğinden yararlanabilecek.

Alışveriş için Audi e-tron kullanırken Alexa demek yetecek

Audi’nin MMI bilgi-eğlence sistemine entegre ettiği Alexa’yı kullanmak için araç sahipleri veya yolcuların akıllı telefona veya ek bir aplikasyona ihtiyacı olmayacak. Kullanıcıların, Amazon hesaplarını e-tron’a tanıtması yeterli olacak.

MMI sistemindeki LTE mobil data modülü, kullanıcıların ses komutlarıyla Amazon server’larına ulaşmasını sağlayacak. Kullanıcıların e-tron’un araç içi ses komut sistemine “Alexa” şeklinde seslenerek başlatılacak sistemle, haber servislerinden, Amazon alışveriş hizmetine, Amazon Music’ten sesli kitaplara kadar yüzlerce hizmete erişilebilecek. E-tron sahipleri ayrıca Alexa ile araçlarını terk etmeden, sadece sesle komut vererek evlerindeki ışıkları, ısıtmayı veya kapı kilitlerini de kontrol edebilecek.

[irp posts=”1575″ name=”Peugeot çatısı Opel’e çok iyi geldi dev marka kara geçti”]

Audi e-tron Amazon Alexa araba habercisi

Araba Habercisi Murat Tosun

Peugeot çatısı Opel’e çok iyi geldi dev marka kara geçti

Youtube Murat Tosun