BMW’nin dev SUV’u X7 Mart ayında satışa sunuluyor

BMW’nin en büyük SUV’u olan X7 resmen ortaya çıktı. BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak

BMW Group, bugüne kadar ürettiği en büyük ve en lüks SUV modeli BMW X7’yi tanıttı. BMW’nin yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan BMW X7, tam bağımsız 6 koltuğu, üst seviye malzeme kalitesi ve teknolojik sürüş destek sistemleri ile otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

BMW X7’nin boyu 5 metrenin üzerinde

5,151 milimetre uzunluğunda, 2,000 milimetre genişliğinde ve 1,805 milimetre yüksekliği ile 3,105 milimetrelik bir dingil mesafesine sahip olan BMW X7, BMW X model ailesinin yeni lideri olarak öne çıkıyor. Keskin çizgiler ve geniş yüzeylerin hakim olduğu yeni tasarım dili, aracın dikkat çekici aurasının temelini oluşturuyor. Çok büyük BMW Böbrek Izgara’sıyla dikkat çeken ön kısım, otomobilin güçlü karakterine vurgu yapıyor. BMW X7, LED farlarla standart olarak gelirken, 600 metreye kadar yüksek huzme aralığına sahip olan ve farlardaki mavi x-şekilli elemanlarla kolayca tanımlanabilen BMW Laserlight da isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor.

BMW X7 tüm koltuklar elektrikli

Yeni BMW X7’de, üç koltuk sırasının (toplamda yedi kişi için alan) standart olarak dahil edilmesi, iç mekanın ferahlığı ve çok yönlülüğünün altını çiziyor. Üçüncü sıradaki iki yolcu kolçaklar, bardaklar ve USB bağlantı noktaları ile birlikte tam boy koltuklarda yolculuk yapabiliyor. Orta sıra, bir seçenek olarak iki ayrı konfor koltuklarından oluşabiliyor. Tüm koltuklar bir düğmeye basılarak elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Önyükleme kapasitesi, gerektiğinde 326 litreden 2.120 litreye çıkarılabiliyor.

BMW X7 Intelligent Personal Assistant ile geliyor

Design, Pure, Excellence ekipman serileri ile birlikte M Sport ve BMW Individual seçenekleri de müşterilerin iç ve dış tasarımı kişisel tarzlarını yansıtacak şekilde uyarlamalarını sağlıyor. BMW X7, BMW İşletim Sistemi 7.0 (BMW Intelligent Personal Assistant dahil) ile birlikte Cockpit Professional’ı standart olarak sunuyor. BMW X7’de yer alan BMW Live Cockpit Professional, her biri 12,3 inç diyagonal ekrana sahip tam dijital gösterge kümesi ve Kontrol Ekranı’nı kapsıyor. Uzaktan Yazılım Güncelleme ile tercih edilebilecek olan BMW Intelligent Personal Assistant da dijital bağlantı alanındaki en son gelişmeleri sunuyor. “Hey BMW” komutu ile etkinleştirildikten sonra, sürücünün aracın işlevlerini kullanmasına yardımcı olan dijital yol arkadaşı, otomotiv sektöründeki en gelişmiş dijital asistan olarak öne çıkıyor. BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak BMW 3 Serisi ne zaman geliyor

BMW X7 motor seçenekleri

BMW X7’de görev yapan motorlar, 8 ileri Steptronic şanzıman, BMW xDrive ve M Spor diferansiyel ile ürettikleri gücü yere aktarıyor. BMW X7 xDrive40i’de 340 HP güç üreten 6 silindirli benzinli bir ünite görev yapıyor. Bu motor 100 km’de ortalama 9.0 litre yakıt tüketiyor. BMW X7 xDrive30d’de 265 HP güç üreten 3.0 litre hacimli bir dizel motor görev alıyor. Bu motor ise 100 km’de 6.5 litre yakıt tüketiyor. Dizel motorların zirvesini ise 400 HP gücündeki X7 M50d oluşturuyor. Başarılı ayarlanmış şasi sistemleri konfor, çeviklik ve off-road performansını artırıyor. BMW X7, her iki aksta hava yayları dahil olmak üzere; elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri ile gelen Adaptif Süspansiyon sistemine ve standart olarak sunulan bir dizi şasi teknolojisine sahip. Aracın yüksekliği bir tuşa basarak ihtiyaç halinde 80 milimetreye kadar değiştirilebiliyor. BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak

[irp posts=”1382″ name=”Ford Amerika’da 1.3 milyon Focus’u geri çağırdı”]

BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak

[irp posts=”1372″ name=”En sonunda Volkswagen T-Cross ile resmen tanıştık”]

BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak
BMW X7 ön tasarım
BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak
BMW X7 arka tasarım
BMW X7 Mart ayında satışa sunulacak
BMW X7 kokpit tasarımı

 

Youtube Murat Tosun