Citroen Ami’nin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı açıklandı! 16 yaşındakiler için elektrikli otomobil!

Citroen Ami ne zaman geliyor?
Citroen Ami ne zaman geliyor?

Citroen Ami’nin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı açıklandı! Kullanmak için ehliyet gerekecek mi? Citroen Ami ne zaman geliyor?

Instagram Hesabım

Citroen Ami adı verilen bu araç tam o filmlerden fırlamış gibi görünüyor. Geleceğin mobilitesine sunduklarıyla son derece uygun bir araç. Citroen, bu modeli toplu taşıma araçlarına (otobüs, tramvay, metro) ve diğer bireysel, iki tekerlekli bisiklet ve scooter gibi ulaşım araçlarına alternatif olarak tasarlamış. 2500 mm uzunluğundaki, 1500 mm yüksekliğindeki bu aracın çok önemli bir kullanım kolaylığı sağlayacağı kesin. Özellikle bu tip kiralık araçların oldukça fazla olacağı gelecek için ideal.

Hatta Citroen Ami memleketi Fransa’da 14 yaşından itibaren ehliyetsiz olarak kullanılabiliyor. Bildik ev prizinden 3 saatte bataryasının yüzde 100’ü dolduruluyor. İki kişilik oturma kapasitesine sahip olan Citroen Ami Fransa’da 6000 Euro etiketle satılıyor. Ülkemizde de ÖTV’si olmayacağı için (kesin değil) uygun bir fiyat etiketiyle satışa sunulmasını bekliyorum. Citroen Türkiye yetkilileri bu modelden bolca getirerek Türkiye’de tanıtımlara başladı. Zaten Citroen Türkiye yönetimi bu aracı satışa sunacaklarını bundan önceki toplantılar sırasında resmen açıklamıştı.

Yeni Opel Astra Türkiye’de ne zaman satılmaya başlayacak? Opel Türkiye’nin resmi açıklaması nasıl?

Citroen Ami One Yüzde 100 elektrikli bir araç. Son hızı 45 km/s olarak açıklanan bu enteresan aracın menzilinin 75 km olduğu belirtiliyor.

Uzunluk: 2.50 m

Genişlik: 1.50 m

Yükseklik: 1.50 m

Dönüş Çapı: 8 m

Ağırlık: 425 kg

Son hız: 45 km/s

Menzil: 75 km

Citroen Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısıyla gazetecilerle buluşan Citroen Ami Türkiye’de Mart ayından itibaren satışa sunulacak. Fiyat tahmini yapmak zor ama 170 – 180 bin TL gibi bir etikete sahip olacak gibi görünüyor. Aracı kullanmak için B1 ehliyeti gerekecek. B1 ehliyeti 16 yaşını doldurmuş kişiler tarafından alınabiliyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Yüzde 25 zamlandı! İşte en çok satılan otomobillerin yeni MTV ödemeleri!

Araba Habercisi Dergisi’nin Aralık 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Aralık 2021 Sayısını Nerelerden Okurum? 0 km otomobil dergileri 2021.

Araba Habercisi Dergisi 35. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 35. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Aralık 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Citroen Ami ne zaman geliyor?

Citroen Ami ne zaman geliyor?
Citroen Ami ne zaman geliyor?

Citroen Ami ne zaman geliyor?

Hyundai Tucson Araba Habercisi