Yeni Engelli Raporlu araç satın alma limitiyle gözde modellerden biri olacak! Hibrit ve otomatik!

Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?
Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?

140 beygir güç üreten hibrit Dacia Jogger Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Resmi açıklama geldi! 2022 model Dacia Jogger geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sunulmuştu. Bu modelin satışa sunulmasıyla birlikte otomatik şanzımanlı Dacia Jogger modelinin ne zaman geleceği merak konusu oldu. Otomatik şanzımanlı hibrit Dacia Jogger’ın Türkiye’de ne zaman satılacağı resmi olarak açıklandı. Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?

INSTAGRAM HESABIM

Dacia’nın tarihindeki ilk hibrit motora sahip olan ve merakla beklenen modeli “Jogger HİBRİT 140” Türkiye’de Nisan ayında kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Geniş aileler ve kalabalık yaşamların değişen gereksinimlerini tam olarak karşılayan Jogger, Hibrit 140 motoruyla birlikte gelecek olan otomatik şanzıman seçeneğiyle, başarısını daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanan hibrit teknolojisine sahip ilk Dacia modeli olan Jogger hibrit 140, Romanya Mioventi fabrikası’nda üretiliyor olacak ve markanın elektrikliye geçiş süreci açısından çok büyük öneme sahip. Dacia Jogger, henüz geliştirme aşamasında iken hibrit motor ve batarya entegrasyonu göz önünde bulundurularak tasarlandı. Batarya, aynı zamanda ECO-G 100 versiyonunda LPG deposunun da yer aldığı stepne bölmesinde, araç zemininin altına bulunuyor.

Sürücü fren yaptığında veya yavaşladığında batarya şarj oluyor ve benzersiz bir hibrit deneyim yaratıyor. Jogger HİBRİT 140, WLTP ortalama çevriminde 900 km’nin üzerinde menzile ulaşabiliyor. Jogger HİBRİT 140’ta batarya sekiz yıl veya 160.000 km garantisi ile sunuluyor. Jogger ile birlikte hibrit motor, Dacia ürün gamına giriş yapıyor. Hibrit güç-aktarma sistemi ve 140 bg toplam sistem gücüyle Jogger ürün gamında en iyi yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerlerini sunuyor. Sistem, kendini kanıtlamış ve Renault Grubunda yaygın olarak kullanılan bir teknolojiden yararlanıyor. 90 bg güç üreten dört silindirli 1,6 litrelik benzinli motor, iki elektromotor (bir 50 bg motor ile birlikte yüksek voltajlı marş jeneratörü) ve içten yanmalı motora bağlı dört vites ve elektromotora bağlı iki vitesli otomatik şanzıman olmak üzere gelişmiş bir çözümden oluşuyor. Fren enerjisi geri-kazanım sistemiyle 1,2 kW saat (230V) kapasiteli bataryanın yüksek enerji geri-kazanım seviyesi kadar otomatik şanzımanın verimliliği de önemli kullanım avantajlarını beraberinde getiriyor.

Kia Stonic Aralık fiyat listesi nasıl? Kia Stonic modelinin iddialı seçeneğinde 48.820 TL indirim yapıldı!

Araba Habercisi Aralık 2022 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Aralık 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 46. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 46. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?

Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?

Dacia Jogger otomatik hibrit ne zaman gelecek?

REKLAM

ARABA HABERCİSİ BAHAR 2024 SAYISI

Otomobil Dergileri Araba Habercisi Murat Tosun 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba