Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de kaç paraya satılacak? 2021 Spring Türkiye’de ne zaman satılacak?

Dacia Spring fiyat listesi.
Dacia Spring fiyat listesi.

Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de kaç paraya satılacak? 2021 Spring Türkiye’de ne zaman satılacak? Dacia Spring fiyat listesi.

Instagram Hesabım

Dacia’nın elektrikli mobiliteyi herkes ve her tür kullanım için erişilebilir hale getirdiği Yeni Spring, Fransa’da vergiler dahil 17 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Fransa’da araç için 2500 Euro dönüştürme bonusu uygulanıyor. Bu bizde olmadığı için fiyatı vergiler dahil 17 bin Euro olarak düşünmek gerekiyor.

Merakla beklenen, pazarın en ekonomik elektrikli otomobili Yeni Dacia Spring, Confort ve Confort Plus olmak üzere 2 versiyon olarak tüketicilerle buluşuyor. Yeni Dacia Spring’in Confort versiyonunun satış fiyatı 17 bin Euro’dan başlıyor. 2022 yılında en çok konuşulan araçlardan biri olacak. Almanya’da 15 Ocak tarihinde bayilere geliyor. Bizde de bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

SUV görünümüne sahip %100 elektrikli bir otomobil olan Yeni Dacia Spring, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menziliyle çoğu şehir içi ve şehirler arası sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor.

Son hızı 125 km/s olan Dacia Spring, 50 km/s hıza 5.8 saniyede çıkarken şehir içi performans beklentilerini zorlanmadan karşılıyor. 56 dakikalık şarj ile menzilin yüzde 80’i kullanılabilir oluyor. 305 km menzil üzerinden şehir içi kullanım özelliği olarak bakarsam oldukça iyi bir rakam.

Dacia Spring’in Fransa fiyatından KDV’yi çıkardığım zaman (yüzde 20) 13 bin Euro bir fiyata sahip olduğunu görüyorum. Türkiye’de 200 bin TL vergisiz fiyata sahip olacağını görüyorum. Türkiye’de motor gücü 85 KW’ı geçmediği için yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV oranından vergilendirilecek. Basit bir hesaplamayla satış fiyatının 250 bin TL olmasını bekliyorum. 250 ile 300 bin TL arasında değişen etiketlerle Türkiye’de de elektrikli araca sahip olmayı kolaylaştıracak. Dacia Spring Türkiye’de de çok yakında satışa sunulacak.

450 bin TL’lik engelli raporuyla bu araçlar satın alınabiliyor! Sadece otomatik şanzımanlı seçenekler!

Araba Habercisi Aralık 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Ocak 2022 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Dergisi 36. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 36. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Ocak 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Araba Habercisi Dergisi Ocak 2022 Sayısında neler var? Otomobil Dergileri 2022

Yeni yıl yeni Araba Habercisi Dergisi. Formatımızı değiştirdik.

Beğeni toplayan IONIQ 5 bu yıl Türkiye’de satışa sunuluyor.

7 kişilik Volkswagen Tiguan Allspace satışa sunuldu.

2022 yılı ikinci el araç pazarıyla ilgili beklentiler neler? Piyasa nasıl olacak?

Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor!

Otonom Sürüş Özelliği Sunan İlk Ticarı Araç olan Fiat Ducato Türkiye’de satışa sunuldu.

Aramızdan bir süreliğini ayrılmış olsa bile efsane Honda Accord yeniden Türkiye’de.

İşte Yerli Otomobil Togg hakkında tüm merak ettikleriniz.

Dacia Spring fiyat listesi.

Dacia Spring fiyat listesi

Dacia Spring fiyat listesi