Elektrikli araba aldım ama ya yolda kalırsam? Elektrikli Araçlar için Gezici Şarj Hizmeti başladı!

Elektrikli araba şarj istasyonu.
Elektrikli araba şarj istasyonu.

Elektrikli araba aldım ama nerede şarj edeceğim? Elektrikli Araçlar için Gezici Şarj Hizmeti başladı! Elektrikli araba şarj istasyonu.

Instagram Hesabım

Elektrikli araçlara merakı olan ve Türkiye’de bu araca sahip olmak isteyen otomobil kullanıcılarının aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri “Elektrikli aracımın şarjı yoldayken biterse ne olur?”

Marm Assistance’ın bu “olası aksi durum” için yenilikçi bir çözümü var. Elektrikli aracı çekiciye yüklemeden, yerini değiştirmeden yola devamını sağlayan m-şarj hizmeti artık Türkiye yollarında. Marm Assistance Türkiye’de en bilinen Otomobil Markalarına, Filo ve Araç Kiralama Şirketlerine, Sigorta Şirketlerine ve Lastik Markalarına yıllardır Yol Yardım ve Asistans hizmetleri sağlıyor.

Dünyada giderek yaygınlaşan elektrikli araçların Türkiye’de de yaygınlaşabilmesi için bazı ön koşullara ihtiyaç var. Bunlardan ilki Türkiye’ye yeterli sayıda elektrikli aracın üreticiler tarafından getirilmesi veya Türkiye’de üretilmesi, bir diğeri ise bu araçları şarj edecek istasyonların sayısının artırılması.

“Şarj edeceğim istasyona erişemeden şarjım biterse ne olur?”. Doğrudan satın alma kararını etkileyen bu soruya m-şarj sayesinde artık net bir yanıt var. Marm Assistance, elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşmasını hızlandırmak, çözüm ortağı olduğu markaların elini güçlendirmek ve her şeyden önce son kullanıcının aklındaki soru işaretlerini gidermek için Türkiye’de bir ilk olan hizmeti m-şarj’ı geçtiğimiz günlerde duyurdu.

m-şarj aracı, elektrikli aracın yolda kalması veya şarjının bir şarj istasyonuna gidemeyecek kadar azalması durumunda, aracın yanına giderek 20 dakikada 80 kilometre menzil kazandıracak kadar şarj ediyor.

DC akımla ve 22 kW şarj gücüyle şarj hizmeti sağlayan m-şarj ilk olarak İstanbul’daki kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Marm Assistance hızla diğer illerde de hizmet sunmayı ve m-şarj araç sayısını artırmayı planlıyor.

Honda Türkiye Haziran ayına özel kredi kampanyasını başlattı! Civic Sedan kredi kampanyası nasıl?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Haziran 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 29. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 29. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 Sayısı’nda neler var?

İkinci el araç fiyatları ne olur? Uzmanlar ne diyor?

Audi Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron fiyatları açıklandı.

Her keseye hitap edecek Elektrikli SUV Dacia Spring geliyor.

Yeni Honda Civic ne zaman geliyor?

Honda Jazz Hibrit Türkiye’de satışa sunuldu.

Mercedes Benz EQT gösterildiği anda ilgi odağı oldu.

Elektrikli lüksün adı değişti. Yeni isim Mercedes Benz’den geldi.

Renault Taliant Türkiye’de! Tam bir fiyat performans arabası.

Seat’ın küçükleri Ibiza ve Arona yenilendi.

Elektrikli karizmatik SUV Enyaq, Superb parasına satışa çıktı.

Skoda yeni Fabia ile büyük oynamaya başladı.

Volkswagen ID4 iddialı fiyata geliyor. GTI versiyonu da çıktı!

Yenilenen Volkswagen Polo’nun fiyatları belli oldu.

Delphi Technologies’in D Ürün Ailesi fiyat – fayda dengesiyle öne çıkıyor.

Elektrikli araba şarj istasyonu.

Elektrikli araba şarj istasyonu.

Elektrikli araba şarj istasyonu.

Hyundai ioniq 5 Araba Habercisi

Araba Habercisi Eylul 2022 sayisi