Elektrikli Rivian SUV Eylül’de Satışa sunuluyor

Rivian SUV, Rivian Pickup, Elektrikli SUV, Elektrikli Pickup, Rivian modelleri. Elektrikli Rivian SUV Satışa Sunuluyor.

Elektrikli araçların gelişimi son hız devam ediyor. Amerikalı Üretici Rivian’ın yeni modelleri heybetli görünümleriyle de ön plana çıkıyor. Amazon 700 milyon dolar, Ford 500 milyon dolar ve Cox Automotive 350 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırımlarla Rivian Eylül ayında çok iddialı gelecek. Sadece Amazon için 100 bin araç üretilecek. Elektrikli Rivian SUV Satışa Sunuluyor.

Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

[irp posts=”13468″ name=”Araba Habercisi Dergisi Şubat 2020 Sayısı Çıktı!”]

Elektrikli Araçların gelişimine hep beraber tanıklık ediyoruz. Geleceğin temiz yolculuklarının öncüsü olacak bu araçlar arasında Rivian en çok dikkat çekenler arasında yer alıyor.

Renault Nissan Mitsubishi Ortaklığında Yeni Dönem Başladı

Rivian R1T Truck ve R1S SUV

Öncelikli olarak sizler de benim gibi tasarımlarını çok dikkat çekici bulduğunuzu düşünüyorum. Gerek SUV gerek Pickup versiyonu olsun son derece dikkat çekici. Köşeli hatları ile biz buradayız diye haykıran araçlar iddialı tasarımlarıyla beğeni kazanma konusunda sıkıntı yaşamayacak.

2020 Skoda Octavia İngiltere Fiyatları Açıklandı!

Rivian R1T Truck ve R1S SUV Teknik Özellikleri

İkisinin de öncelikle olarak merak ettiğimiz yanı teknik özellikleri oldu. En baştan belirteyim duyacağınız rakamlar çok iddialı ve üreticinin fabrika verileri olarak açıkladığı rakamlar.

Araçlarda dört adet elektrikli motor görev yapıyor. R1T Truck 5 kişilik oturma kapasitesine sahipken, RS1 SUV istendiği zaman 7 kişilik olarak satın alınabiliyor. Araçların ikisinde de 105, 135 ve 180 kWh bataryalar bulunuyor. En üst seçenekte 0-100 km/s hızlanma için 3 saniyenin yeterli olduğu belirtilirken, 160 km/s hıza çıkmak için 7 saniyenin altının yeterli olduğu açıklanıyor. Rivian R1T Truck ve R1S SUV 370 ile 660 km arasında değişen menzil yeteneklerine de sahip. Asıl olarak tork verilerine dikkatinizi çekmek istiyorum. 1120 Nm tork ve 764 HP güç üreten en üst versiyonun torkunun limitlerin kaldırılması durumunda 14 bin Nm’ye kadar tork üretebileceği belirtiliyor. Ancak bu tip bir torku taşıyabilecek gövdenin daha üretilmediğini tahmin edebilirsiniz.

Rivian R1T Truck ve R1S SUV Tanıtıldı
Rivian R1T Truck ve R1S SUV Tanıtıldı

Rivian R1T Truck ve R1S SUV Özellikler

Rivian R1T Truck ve R1S SUV offroad kabiliyetleri açısından da dikkat çeken veriler sunuyor. Elektrikli araçlar olmasına rağmen 1 metre derinliğindeki sudan geçme kabiliyetine sahip olan araçlar, offroad modunda 34 derece yaklaşma, 30 derece uzaklaşma açılarına sahip. Araçların arka bölümdeki taşıma kapasitesinin dışında 330 ve 200 litrelik yaşam alanında taşıma alanları da bulunuyor. Bu verilerin tamamını sunarken iki aracın ağırlığının da 2.5 tonun üzerinde olduğunu da notlarımız arasına ekleyelim. Dış tasarımları çok çekici olan araçların yaşam alanı tasarlanırken sadece otomobillerin yaşam alanlarından değil günümüzün çağdaş mobilyalarının tasarımlarından da faydalanılmış.

Rivian R1T Truck ve R1S SUV Tanıtıldı
Rivian R1T Truck ve R1S SUV Tanıtıldı

Elektrikli Rivian SUV Özellikleri, Elektrikli Rivian SUV Satışa Sunuluyor.

Araba Habercisi Murat Tosun