Hyundai Yeni Modelleri Sayesinde Üç Ayda Kar Oranını Yüzde 31 Artırdı!

Hyundai Satış Rakamları 2019 Nasıl?
Hyundai Satış Rakamları 2019 Nasıl?

Hyundai Satış Rakamları 2019 Nasıl? Hyundai, son yedi yıldaki en iyi çeyrek kar miktarını açıkladı. Azalan talep ve kurdaki değişikliklere rağmen ABD’de gelirlerini artıran Hyundai’nin bu başarısındaki en büyük rolü yeni modelleri oynadı. Hyundai Satış Rakamları 2019 Nasıl?

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Anavatanı olan Güney Kore’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde iyi performans sergileyen Hyundai, daralan ekonomi ve ABD ile olan ticaret savaşlarına rağmen yeni modelleri sayesinde kar oranını artırdı. Hyundai bu yılın başında Çin’deki azalan talep nedeniyle en eski fabrikasında üretimi askıya almak zorunda kalmıştı.

2019 yılının Nisan-Haziran ayları arasındaki dönemde net karı %31 artan Hyundai 780 Milyon Dolarlık kar elde etti. Bu kar miktarı 2012 yılının ilk çeyreğinden bugüne en büyük kazanç olarak dikkat çekiyor.

Güney Kore’nin para birimi Won’un Dolar karşısında bu yıl %5,5 oranında düşmesi, Hyundai’nin fiyat olarak rekabetçi konuma geçmesini sağladı. SUV modeli Palisade ve sedan modeli Sonata gibi yeni modelleri de satışlarının %8,1 oranında artmasını sağladı. Güney Kore’li otomobil üreticisi ABD’deki tüketici tercihlerinin SUV segmentine kaymasından dolayı Palisade modelini ABD’de de satmayı planlıyor.

Tüm bu iyi gelişmelerin yanı sıra Hyundai, fabrikalarında işçi grevleriyle de karşı karşıya. Önümüzdeki günlerde yapılacak müzakere görüşmelerinin sonuçsuz kalması durumunda greve gidecek olan işçiler, Hyundai üretimini sekteye uğratacak. Ancak görüşmelerin olumlu sonuçlanması bekleniyor.

Hyundai Kona Hibrit Özellikleri Neler
Hyundai Kona Hibrit

Hyundai Satış Rakamları 2019 Nasıl? Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Araba Dergileri, Otomobil Dergileri.

Youtube Murat Tosun