Yeni Kia Sorento Ne Zaman Satılacak? Kia Sorento Hibrit Özellikleri Neler?

Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?
Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

Yeni Sorento, 2020 Sorento, Kia Sorento Tanıtıldı, 2020 Yeni Kia Sorento Tanıtıldı, Sorento Yorumları, Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

2020 Sorento özellikleri neler oldu? Yeni Sorento Ne Zaman Satılacak? Kia Sorento Hybrid teknik özellikleri neler? Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

Instagram Hesabım

Yeni Kia Sorento iddialı bir tasarıma sahip olmuş. Bundan önceki Sorento nesillerinin sağlam, sert görünümlü estetiğini korumaya çalışan Kia tasarımcıları ilhamını bu yönde almış. Her zamankinden daha şık olan Sorento’nun yeniden tanımlanmış tasarımı, daha keskin çizgiler ve kesintisiz yüzeyler içeriyor. Bu değişim onu daha yuvarlak kenarlı önceki neslinden daha belirgin bir şekilde ayırıyor. Daha çağdaş geometrik detaylar ve geriye eğik duran tasarım detaylarıyla yerini aldığı modele göre daha iyi görünüyor.

Yeni Kia Sorento Tasarım Özellikleri Neler?

Sorento’nun iddialı yüzü, Kia’nın ayırt edici ‘kaplan burnu’ ızgarasının yeni bir yorumuyla da sunuluyor. Izgara eskiye göre daha geniş ve her iki taraftaki farların etrafına geçiyor olması dikkat çekiyor. Farlar yeni bir ‘kaplan gözü’ LED gündüz sürüş lambasına sahip. Profilde, Sorento’nun oranları üzerinde çalışılan tasarım sayesinde daha uzun görünmesi ustalıkla sağlanmış. Yeni oranları kaputun uzunluğunu artırırken, A direğini ön akstan 30 mm daha geriye çekmiş. Kaputun arka kenarı çamurlukların etrafını dolaşırken, yeni dikey stop lambalarına kadar güçlü bir karakter çizgisine dönüşmüş.

Yeni Sorento, Seltos, Stonic, Sportage ve Telluride modellerini de içeren Kia’nın yeniden canlandırılan küresel SUV serisinin kalbinde yer alıyor. Yeni Kia Sorento, Kia’nın küresel tasarım ağındaki Güney Kore, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki üç stüdyo arasındaki işbirliğinin bir sonucu olarak tasarlanmış. Dördüncü nesil Kia Sorento, alan, pratiklik, verimlilik ve kalite için orta ölçekli SUV segmentinde standartları yükselten yepyeni bir platforma dayanıyor da deniliyor.

Yeni Hyundai i20 Ne Zaman Geliyor? İşte Bu Sorunun Cevabı!

Yeni Sorento Ne Zaman Satılacak?

2020 Kia Sorento’nun ne zaman satılacağı açıklandı. 7 yıl 160 bin km garantinin sunulacağı Yeni Sorento Eylül ayında yollara çıkacak. Sorento Hibrit, 1,6 litrelik T-GDi’yi (turboşarjlı benzinli doğrudan enjeksiyon) 1,49kWh lityum-iyon polimer pil paketi ve 44,2kW elektrik motoruyla yeni bir ‘Smartstream’ olarak adlandırılıyor. 230 HP ve 350 Nm tork üreten bu hibrit Sorento motorun hacminden dolayı ülkemizde de ÖTV açısından avantajlı olacak. Bu nedenle Kia Türkiye Pazarlama Ekibinin bu aracı Eylül ayında Türkiye’de de satışa sunmasını bekliyorum. Güçlü bir 12 hoparlörlü BOSE surround ses ses sistemi araçta yer alacak olan iddialı özelliklerden olacak.

Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?
Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

Kia Sorento Ne Zaman Satılacak?

Araba Habercisi Yaz 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi ikinci yılın altıncı sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 19. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. Araba Habercisi Dergisi ayrıca Dijital basın dergilikte.