Michael 50 Sergisi Ferrari Müzesi’nde Hayranların Ziyaretine Açıldı

Michael Schumacher 50 Muzesi

Ferrari’nin efsane pilotu Michael Schumacher’in 50’nci yaşı vesilesiyle Ferrari Müzesi’nde açılan “Michael 50” sergisi, Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranlarının akınına uğradı. Michael Schumacher 50 Muzesi

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Sergide, 11 yıl boyunca yarıştığı Scuderia Ferrari Takımı ile 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan Schumacher’in kariyer hikâyesi anlatılıyor.

Michael 50 Sergisi Maranello’da Yer Alan Ferrari Müzesi’nde

Ferrari’nin yediden yetmişe herkesin kalbini kazanan rekortmen pilotu Michael Schumacher’in, 50’nci yaşı vesilesi ile hazırlanan “Michael 50” sergisi Maranello’da yer alan Ferrari Müzesi’nde kapılarını açtı.

Schumacher’in yeni yaşına özel olarak 3 Ocak’ta kapılarını açan “Michael 50” sergisine, dünyanın birçok farklı yerinden Scuderia Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranları akın ediyor. Sergide, 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan F1 rekortmeni Alman pilotun, 11 yıl boyunca Scuderia Ferrari Takımı’ndaki kariyeri anlatılıyor.

Zafer Salonu’nda Schumacher’in Yarıştığı Otomobiller Yer Alıyor

Serginin yer aldığı Zafer Salonu’nda, Schumacher’in Scuderia ile geçirdiği on bir yıl boyunca sürdüğü en önemli Ferrari modellerinden bazılarına yer veriliyor. Aralarında, Schumacher’in “Şahlanan At” ile katıldığı ve ilk sezonda üç GP kazandığı, 1996 yılına ait F310’dan, 1999 yılında ‘constructor’ (usta) unvanını kazanıp Formula 1’in en eski takımına benzeri görülmemiş bir galibiyet serisi getiren F399’a kadar pek çok model yer alıyor.

Michael’in Jody Scheckter’den 21 yıl sonra, 2000 yılında, Suzuka’da Ferrari’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdiği F1-2000, diğer bir isimle efsanevi “Alba Rossa” da sergide ziyaretçilerini bekleyen modeller arasında bulunuyor. Ayrıca Schumacher’in Çin GP’de Ferrari ile 72’nci ve son galibiyetini aldığı rekortmen F2002 ve F2004 ve 2006 yılının 248 F1’i de sergide görülebiliyor.

Michael Schumacher’in Ürettiği Ferrari Modelleri

Öte yandan sergi sayesinde hayranları Schumacher’in az bilinen bir yanı ile de tanışma fırsatı yakalıyor. Alman sürücü Formula 1’den ayrıldıktan sonra Ferrari’de kalıp Scuderia‘ya destek olmanın yanı sıra 2007’de 430 Scuderia ve 2008’de Ferrari California gibi çeşitli yol araçlarının geliştirilmesine de katkıda bulunmuştu. Sergi, Maranello Müzesi’nde hali hazırda açık bulunan “Driven by Enzo (Enzo Direksiyonda)” ve “Passion and Legend (Tutku ve Efsane)” ile birlikte sürecek.

[irp posts=”2542″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin İlk İki Sayısı Turkcell Dergilik Yayında”]

Michael Schumacher 50 Muzesi

Araba Habercisi Murat Tosun

1 Kadın 1 Erkek Youtube MSE Medya Kanalı’nda Araba Testi İzle

Michael Schumacher 50 Muzesi, Michael 50 Sergisi Maranello’da. Michael Schumacher 50 Yaşında, Michael Schumacher Kazandığı Yarış Sayısı. Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri

Michael Schumacher 50 Muzesi, Michael 50 Sergisi Maranello’da. Michael Schumacher 50 Yaşında, Michael Schumacher Kazandığı Yarış Sayısı. Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
Michael Schumacher 50 Muzesi

Youtube Murat Tosun