Türkiye’de Yılın Otomobili Olmak İçin Yarışacak 21 Araba Belli Oldu!

OGD Yılın Otomobili 2019

Türkiye’de Yılın Otomobili adayları açıklandı. OGD Yılın Otomobili 2019

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için adaylar belli oldu. İki aşamalı yarışmaya Yılın Otomobili olmak için 21 “yeni” model katılıyor. Otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyeleri, 11 Mart tarihinde yapılacak ilk oylamada 7 finalist otomobili belirleyecek.

Intercity İstanbul Park’ta test sürüşü düzenlenecek

Yılın Otomobili’ni belirleyecek ikinci oylama öncesi 9 Nisan tarihinde Intercity İstanbul Park’ta test sürüşü düzenlenecek. OGD üyeleri, 7 finalist otomobili son bir kez daha test etme şansı bulacak. Ardından ikinci oylamaya geçilecek. Bu oylamada her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye’de Yılın Otomobili seçilecek. Birinci olan otomobil, 16 Nisan 2019’da düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak.

İşte Türkiye’de Yılın Otomobili İçin 21 Aday

BMW X2, BMW X3, Dacia Duster, DS 7 Crossback, Ford Focus, Ford EcoSport, Honda CR-V. Hyundai Kona, Jaguar i-Pace, Jaguar E-Pace, Kia Stonic, Kia Stinger, Mercedes-Benz A Serisi. Mercedes-Benz B Serisi, Mitsubishi Eclipse Cross, Skoda Karoq, Suzuki Jimny. Suzuki Swift, Toyota Corolla, Volkswagen T-Roc ve Volvo XC40.

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, bu yıl dördüncü kez düzenlenecek “Yılın Otomobili” seçiminin her zaman olduğu gibi yine büyük bir çekişmeye sahne olmasını beklediklerini belirterek “OGD’nin ana kuruluş amacında da yer alan tüketiciyi bilgilendirme misyonunun bir parçası olan yılın otomobili seçimlerinin, tüketicinin otomobil tercihinde de önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye’de Yılın Otomobili 2019” PPG Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşiyor.

[irp posts=”2822″ name=”Youtube MSE Medya Kanalında Murat Tosun Elektrikli Araba Testi Yayınlandı”]

OGD Yılın Otomobili 2019

Araba Habercisi Murat Tosun

Youtube MSE Medya Kanalında Murat Tosun Elektrikli Araba Testi Yayınlandı

OGD Yılın Otomobili 2019, Türkiye’de Yılın Otomobili 2019, Otomotiv Gazetecileri Derneği, OGD Derneği, OGD Başkanı Ufuk Sandık, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri

OGD Yılın Otomobili 2019, Türkiye'de Yılın Otomobili 2019, Otomotiv Gazetecileri Derneği, OGD Derneği, OGD Başkanı Ufuk Sandık, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
OGD Yılın Otomobili 2019

Youtube Murat Tosun