Opel Frontera Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Yeni Opel Frontera kaç paradan satışa çıkacak?

Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024.
Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024.

Opel Frontera Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? Yeni Opel Frontera kaç paradan satışa çıkacak? Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024.

CHERY MAYIS KAMPANYASI VE FİYATLAR

Öncelikle satış tarihi hariç bu bilgiler bana Opel Türkiye yönetimi tarafından basın bülteni olarak gönderilmiştir. Haberin devamında açıklanan tüm bilgileri bulabilirsiniz. Opel Frontera 2024’ün Haziran sonunda satışa sunulması planlanıyor. Almanya’da satışa çıktı. Bu aracın kardeşi olan Yeni Citroen C3 Aircross 2024’ün ise Eylül ayında satışa sunulması planlanıyor. Citroen versiyonu Opel’e göre biraz daha uygun fiyatlı olabilir.

Opel, yenilikçi ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Markanın bir döneme damgasını vuran SUV modeli Frontera, yeni tasarımı, zengin donanım listesi ve farklı motor seçenekleriyle yeniden yollara çıkıyor. Kısa bir süre önce yayınlanan ilk fotoğrafları ile henüz satışa sunulmadan büyük bir ilgi uyandıran yeni Frontera’nın dünya prömiyeri Türkiye’de gerçekleştirdi. Yeni Opel Frontera, Opel Vizor marka logosunun ortasında yeni Opel “Şimşek Logosu”nu taşıyor. Belirgin çamurlukların ve eşiklerin yanı sıra göz alıcı C sütunu da modelin sağlam karakterini vurguluyor. Temel öğelere odaklanılan modern görünüm, iç tasarımda da kesintisiz şekilde devam ediyor. Sürücü ve yolcular, yeni tasarlanmış direksiyon ve iki adet 10 inç geniş ekrana sahip kokpitin keyfini çıkarabiliyor. Yeni Frontera’da birinci öncelik, uzun yolculuklara uygun olması. Yeni modelin sürücü ve ön yolcu koltuklarının orta bölümünde, kuyruk sokumu kemiği üzerindeki baskıyı alan bir yuvaya sahip, patentli yeni Intelli-Seats koltuklar kullanıcılara eşsiz bir konfor sunuyor. Bagaj bölümünde sunulan 450 litreden fazla yükleme kapasitesi ise koltuklar katlandığında 1.600 litreye kadar çıkarılabiliyor. Yeni SUV Frontera özel olarak tasarlanmış, isteğe bağlı olarak sunulan tavan rayları ile 240 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor.

Yeni Opel Frontera motor seçenekleri

Opel, yeni Frontera ile güç aktarma organlarının seçiminden donanım seçeneklerine kadar bu gereksinimleri her açıdan karşılıyor. Yeni Frontera, 48 volt teknolojisine sahip hibrit veya tamamen elektrikli güç seçenekleriyle sunuluyor. Frontera Hybrid, hibrit kullanım için özel olarak geliştirilmiş 136 HP (100 kW) güç sunan, 1,2 litrelik benzinli turbo motora sahip. Bu motor, 28 HP (21 kW) gücündeki bir elektrikli motor ve 6 ileri çift kavramalı elektrikli bir şanzımanla birlikte çalışarak yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu geleneksel motorlu bir modele kıyasla önemli ölçüde azaltıyor. Sıfır emisyonlu sürüşün keyfini çıkarmak isteyen müşteriler ise 300 kilometreden uzun menzil sunan (WLTP’ye göre) Frontera’nın tamamen elektrikli motor seçeneğini yakında sipariş edebilecekler. “Uzun menzilli” versiyon olarak dana sonra satışa sunulacak olan yeni Frontera Elektrik, şarj molası vermeden yaklaşık 400 kilometreye (WLTP) kadar mesafe kat edebilecek. Yeni Opel Frontera, kapsamlı donanım listesiyle de farklı kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. İki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulacak olan yeni SUV modelde, giriş seviyesinden itibaren 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi/eğlence sistemi, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi sistemler yer alacak.

Opel Frontera lansmanı sırasında aracın Almanya fiyatları da açıklandı. Opel Frontera’nın elektrikli seçeneğinin vergisiz fiyatı bugün 24 bin Euro olarak açıklandı. Yüzde 10 ÖTV + yüzde 20 KDV ile bugün gelse 1 / 1.1 milyon TL aralığında bir fiyatı olur. Citroen kardeşi ona göre daha ucuz olacaktır. 7 kişilik hem elektrikli hem de hibrit olmaları da önemli bir artı. Frontera’nın hibrit versiyonuysa bugün gelse 1.3 – 1.4 milyon TL gibi olacak. Bu seçenekte de Citroen daha ucuz olur. Opel yönetimi iyi bir fiyat alırsa Yeni Frontera Türkiye’de önemli bir başarı elde edebilir. Türkiye otomobil pazarı Opel için çok önemli olduğundan vergisiz fiyatından daha uyguna alabilecekleri kesin gibi görünüyor. Bakalım bu durumu bize zaman gösterecek.

1.539.900 TL olan SUV’u 1.328.900 TL’ye satıyorlar! İki ay önce fiyatı 1.509.900 TL olarak açıklanmıştı!

Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024.

Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024

Opel Frontera Ne Zaman Gelecek 2024.

REKLAM

ARABA HABERCİSİ BAHAR 2024 SAYISI

Otomobil Dergileri Araba Habercisi Murat Tosun 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba