Otokoç Otomotiv’de Görev Değişimi! Yeni Genel Müdür İnan Ekici Oldu!

Otokoç Otomotiv Genel Müdür Değişimi

Otokoç Otomotiv’de 10 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Görgün Özdemir, emekliliği sebebiyle bayrağı Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici’ye devrediyor. Görev değişimi 1 Temmuz 2019 itibariyle gerçekleşecek. Bu süre zarfında İnan Ekici Genel Müdür Vekili unvanıyla görevini sürdürecek. Otokoç Otomotiv Genel Müdür

Otokoç Otomotiv, Otokoç Genel Müdür, Otokoç Yönetim Değişimi, Otokoç Bayileri, Araba Haberleri, Araba Dergileri ile ilgili detaylar haberimizde.

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Otokoç Otomotiv Tic. ve San. A.Ş Genel Müdürü Görgün Özdemir görevini, Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici’ye bırakacak. Genel Müdür Vekili unvanıyla görevini sürdürecek olan İnan Ekici 1 Temmuz 2019 itibarıyla Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü olacak.

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı ve Otokoç Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Çimen, görev değişimine ilişkin yaptığı açıklamada; “Görgün Özdemir 20 yılı Otokoç Otomotiv’de olmak üzere Topluluğumuza 30 yıl boyunca özveri ve bağlılıkla hizmet etmiştir.

Otokoç Otomotiv’de, 2009’dan beri süregelen Genel Müdürlüğü döneminde pek çok başarıya imza atmıştır. Şirketin yurt dışı yatırımı konusundaki atılımları kendisinin liderliğinde gerçekleşmiştir. Otokoç Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürecek olan Görgün Özdemir’e, Topluluğumuz ve Otokoç Otomotiv‘e verdiği emekler ve katkılar için çok teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

Koç Topluluğu’nda 24 yıldır görev yapan İnan Ekici’ye de yeni görevinde başarılar dileyen Cenk Çimen, “Topluluğumuzun en köklü şirketlerinden olan Otokoç Otomotiv bugüne kadar her değişimden büyüyerek çıkmıştır. Dijitalleşmenin ve yıkıcı iş modellerinin hakim olduğu günümüz dünyasında, bu önemli görevi üstlenen İnan Ekici’nin de şirket stratejilerine yön vererek Otokoç Otomotiv’i geleceğe taşıyacağına olan inancım tamdır. Görev değişikliğinin Otokoç Otomotiv için hayırlı olmasını diliyorum.” diye sözlerine ekledi.

İnan Ekici’nin mevcut görevini ise Sabri Çimen üstleniyor

İnan Ekici’nin 1 Mart 2019 tarihi itibarıyla Genel Müdür Vekilliğine geçmesi ile birlikte, Araç Kiralama Direktörlüğünü yürütmekte olan Sabri Çimen, Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Otokoç Otomotiv Genel Müdür İnan Ekici Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan İnan Ekici, Londra City, Koç, Insead, Stanford ve Harvard Üniversiteleri’nde Liderlik, Yönetici Geliştirme, Makro Ekonomi, İnsan Kaynakları ve İşletme konularında eğitim aldı.

Kariyerine 1994 yılında başlayan Ekici, Ford Otosan’da Bölge Satış Müdürü olarak çalıştı. 2001 – 2005 yılları arasında Adana ve Ankara illerinde Otokoç Şube Müdürü olarak görev yaptı,

2005 yılından itibaren Avis, Avis Filo, Budget ve Zipcar araç kiralama ve Otokoç 2. El operasyonlarını yönetti. Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak olmak üzere toplam 9 ülkeden ve satış sonrası iş birimlerinden de sorumlu olan İnan Ekici, 2018 Mart ayı itibariyle Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

[irp posts=”3046″ name=”Araba Habercisi Dergisi Mart Sayısı Çıktı! Dergiliklerde ve Abonelerde!”]

Otokoç Otomotiv Genel Müdür

Araba Habercisi Murat Tosun

Araba Habercisi Dergisi Mart Sayısı Çıktı! Dergi İndirme Linkleri Haberimizde!

Otokoç Otomotiv Genel Müdür, İnan Ekici Kimdir, Otokaç İkinci El, Kullanılmış Otokoç, Sıfır Otokoç, Sahibinden Araba, Kullanılmış Araba, Araba Haberleri, Araba Habercisi Dergisi, Otomobil Haberleri

Otokoç Otomotiv Genel Müdür, İnan Ekici Kimdir, Otokaç İkinci El, Kullanılmış Otokoç, Sıfır Otokoç, Sahibinden Araba, Kullanılmış Araba, Araba Haberleri, Araba Habercisi Dergisi, Otomobil Haberleri
Otokoç Otomotiv Genel Müdür Değişimi

Youtube Murat Tosun