Pirelli Scorpion Winter Auto Bild tarafından en iyi seçildi

Pirelli’nin Scorpion Winter kış lastikleri, Alman off-road dergisi Auto Bild Allrad tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmalı testleri kazanırken “ıslak zeminde tutuş”, “kuru frenleme” ve “yuvarlanma direnci” kategorilerinde ‘en iyi performansı’ sergileyen lastik oldu. Pirelli Scorpion Winter araba habercisi

Ayrıca, “kuru frenleme”, “kar tutuşu” ve “ıslak zeminde kontrol” performansıyla da büyük övgü aldı. Bir başka Alman dergisi Auto Zeitung ise ‘karlı ve kuru yollardaki’ kabiliyetini vurguladı. Audi Q5 ve Volvo XC60 modellerinde 235/60 R18 ölçülü lastiklerle test edilen Pirelli Scorpion Winter, değerlendirme yapan Alman dergileri arasında net kazanan oldu.

Pirelli Scorpion Winter

İlk kez 2012 yılında lanse edilen Pirelli Scorpion Winter, önde gelen Alman test kuruluşu TÜV-SÜD tarafından ilk test edildiğinde en iyi puanları almış, karlı zeminde frenleme, çekiş ve kontrol dahil her türlü performans açısından “sınıfın en iyisi” olarak adlandırılmıştı. Lanse edilmesinden sonra geçen altı kışın ardından Scorpion Winter hala kategori lideri olmayı sürdürüyor.

Pirelli SUV lastikleri

Özellikle premium segmentteki modern SUV ve crossover modellerine maksimum performans güvenlik sağlamak için tasarlanan lastiklerde, tutunmanın zor olduğu yüzeylerde yokuş aşağı frenleme ve viraj alma durumlarına ayrıca özen gösteriliyor. Genellikle bolca güç ve tork üreten bu tür araçlarda, lastiklerin en yüksek tutuş ve çekiş kabiliyetine sahip bulunması gerekiriyor. Scorpion Winter, ayrıca araç içinde lastik dönme sesini azaltan PNCS teknolojisi, lastik delinse dahi sürücünün en yakın lastik satıcısına kadar gidebilmesine olanak veren Run Flat özelliği ile lastiği kendisi tamir eden Seal Inside teknolojisi gibi Pirelli’nin ana uzmanlıkları olan özelliklerin tümünü içeriyor.

[irp posts=”1559″ name=”2019 Mitsubishi L200 pickup tanıtıldı işte yeni L200″]

Pirelli Scorpion Winter araba habercisi

Araba Habercisi Murat Tosun

2019 Mitsubishi L200 pickup tanıtıldı işte yeni L200

Youtube Murat Tosun