Kendi Kendine Giden Porsche Modelleri İçin Otonom Sürüş Testleri Başladı!

Porsche Otonom Testleri

Porsche otonom sürüş çalışmalarına başladı. Alman otomobil üreticisi Porsche kendi atölyesinde otonom sürüş sistemini test etmeye başladı. Porsche Otonom Testleri

Porsche Testleri, Porsche Otonom Test Sürüşleri, Porsche Sürücüsüz Testler. Porsche Yenilikleri, Yeni Porsche Modelleri, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri, Araba Dergileri, Otomobil Dergileri gibi detaylar haberimizde.

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Porsche Kopernikus Automotive adlı start up firmasıyla işbirliği yaparak şirketin Ludwigsburg’daki tesislerinde bir test sahası oluşturdu. Berlin merkezli genç firma, sürücüsüz otomobil teknolojileri alanında uzmanlık sahibi. Ortak projenin amacı, araçların park edildikleri yerden kaldırma platformuna ve oradan da geriye tam otonom olarak gitmesini sağlamak. Mekanikerlerin atölye içerisinde tabletler üzerinden manevralar yapıp spor otomobilleri hızlı ve otomatik olarak doğru pozisyona yönlendirmesi amaçlanıyor.

Porsche atölyesinde Otonom Sürüş Proje Müdürü olan Alexander Haas, “Otonom sürüş sistemleri birkaç yıl içerisinde karayolu trafiğinde bir devrim yaratacak. Fakat bugün mevcut teknolojik olanakları kullanarak iş süreçlerini çok daha etkili ve verimli hale getirebiliyoruz” yorumunda bulundu. Proje, tam otonom ve destekli sürüşün yanı sıra satış sonrası teknolojileri alanından uzmanlar tarafından 100 gün boyunca Kopernikus Automotive ile yürütülecek.

Porsche Modelleri Sanalda 1 Milyon Kilometre Test Edildi

Otomobiller atölyeye gerçek anlamda otonom bir şekilde sürülmeden önce, sanal bir temsil için atölye ortamı da dahil olmak üzere test sahasının oluşturulması ve bu sanal yapının yapay bir sinir ağını eğitmek üzere kullanılması ilk adımı oluşturuyor. Söz konusu yapı, bir milyondan fazla sanal test kilometresi boyunca sürüş yapıyor ve gerçek çerçeve verilere dayanarak bağımsız bir öğrenme sürecinden geçiyor. Son olarak kullanım senaryosu, gerçek koşullar altında test ediliyor. Satış Sonrası Departmanı Ürün Nüfuz Birim Müdürü Thomas Eckert, “Ekibimiz atölyede test ortamında otonom sürüş deneyimi yaşayacak. Onların geri bildirimlerinden öğrenecek çok şey olduğuna inanıyoruz” dedi.

Porsche Yapay Zeka Teknolojisi

Yapay zeka teknolojisinin yalnızca otomobilin oryantasyonunu sağlaması değil, bağımsız bir biçimde nesneleri tespit edip yerini belirleyerek yol çizmesi, projenin amacını oluşturuyor. Test sürüşünün pratik uygulama aşamasında emniyeti sağlamak için kapsamlı tedbirler uygulanacak. Bu tedbirler arasında saatte yedi kilometrelik hız limiti uygulaması ve insan sürücü kullanılması da yer alıyor.

[irp posts=”3046″ name=”Araba Habercisi Dergisi Mart Sayısı Çıktı! Dergiliklerde ve Abonelerde!”]

Porsche Otonom Testleri

Araba Habercisi Murat Tosun

Araba Habercisi Dergisi Mart Sayısı Çıktı! Dergi İndirme Linkleri Haberimizde!

Porsche Otonom Testleri, Porsche Yenilikleri, Yeni Porsche Testleri, Yeni Porsche Modelleri, Araba Yenilikleri, Otomobil Yenilikleri, Araba Dergileri, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri

Porsche Otonom Testleri, Porsche Yenilikleri, Yeni Porsche Testleri, Yeni Porsche Modelleri, Araba Yenilikleri, Otomobil Yenilikleri, Araba Dergileri, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
Porsche Otonom Testleri

Youtube Murat Tosun