Porsche 700 PS’ye kadar güç üretebilen yeni Panamera modellerini tanıttı! Hibrit Porsche detayları neler?

Porsche Panamera Turbo S EHybrid
Porsche Panamera Turbo S EHybrid

Porsche Panamera Turbo S EHybrid, Porsche Panamera 4 EHybrid, Porsche Panamera 4S, Porsche Panamera hibrit modeller, Porsche hibrit modeller açıklandı.

Porsche Panamera ailesini 700 PS güce ulaşabilen modellerle genişletiyor. Porsche yüksek performans, konfor ve menzile sahip plug-in modelleri Panamera Turbo S E-Hybrid ve Panamera 4 E-Hybrid’in yanı sıra Panamera 4S modelini de ürün gamına ekledi. Porsche 700 PS’ye kadar güç üretebilen yeni Panamera modellerini tanıttı! Hibrit Porsche detayları neler? Porsche Panamera Turbo S EHybrid, Porsche Panamera 4 EHybrid, Porsche Panamera 4S, Porsche Panamera hibrit modeller, Porsche hibrit modeller açıklandı.

Instagram Hesabım

Porsche ürün yelpazesi, Panamera model ailesine eklenen 4S, 4 E-Hybrid ve Turbo S E-Hybrid ile genişledi. Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid, 420 kW (571 PS), dört litrelik V8 çift turbo motorlu ve 100 kW (136 PS) güç üreten elektrikli motoruyla model serisinin en güçlü üyesi olarak ön plana çıkıyor. 17,9 kWh kapasiteye sahip Panamera Turbo S E-Hybrid modeli, yeni bataryası ve optimize edilmiş sürüş modları sayesinde önceki hibrit modellere göre yüzde 30 daha fazla menzil sunuyor. Aynı şekilde elektrikli motora, 243 kW (330 PS) güç üreten 2,9 litrelik V6 çift turbo motorun eşlik ettiği ve toplamda 340 kW’lik (462 PS) motor güç üreten yeni Panamera 4 E-Hybrid modelinde de menzil artırıldı. 324 kW (440 PS) güç üreten ve şasi, tasarım, donanım ve bilgi-eğlence sistemleri bakımından son model iyileştirmelerin sunulduğu 4S, Panamera model serisini tamamlıyor.

Yerli üretimde müthiş gelişme! Ford ve Volkswagen fabrikası Kocaeli Gölcük’te inşa edilmeye başladı!

Porsche Panamera hibrit teknik özellikleri nasıl? Porsche Panamera Turbo S EHybrid.

Panamera plug-in hibrit modellleri Spor Sedan, Executive ve Sport Turismo gövde seçenekleriyle sunuluyor. Hibrit modellerin kalbinde sekiz vitesli çift kavramalı şanzımana (PDK) entegre edilen ve 100 kW (136 PS) güç ve 400 Nm azami tork üreten elektrikli motor bulunuyor. Sunulan farklı motor seçenekleriyle birlikte, sıra dışı bir sürüş performansı sağlanıyor. Standart Sport Chrono paketi ile kombine edildiğinde 420 kW (571 PS) güç üreten dört litrelik V8 çift turbolu motor ile yeni Panamera Turbo S E-Hybrid sıfırdan 100 km/s hıza 3,2 saniyede ulaşıyor. Azami hızı ise 315 km/s. Panamera 4 E-Hybrid’in sıfırdan 100 km/sa. hıza ulaşması yalnızca 4,4 saniye sürerken, otomobil 280 km/sa azami hıza ulaşıyor. Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid modelinin yalnızca elektrik motorla menzili 50 km’ye (WLTP) kadar çıkarken (NEDC: 59 km’ye kadar), Panamera 4 E-Hybrid ise sıfır emisyonla 56 km’ye (WLTP) kadar bir menzile (NEDC: 64 km’ye kadar) sahip bulunuyor. Porsche plug-in hibrit modelleri evde standart elektrik prizleri aracılığıyla şarj edilebiliyor. Standart Porsche Mobil Şarj Cihazıyla 7,2 kW’ye kadar şarj kapasitesi elde edilebiliyor ve Mode 3 kablo kullanılması sayesinde farklı şarj noktalarında da şarj edilebiliyor.

Volkswagen Passat Ekim 2020 Fiyat listesi nasıl? Donanımlı VW Passat dizel otomatik kaç para?

324 kW/440 PS güç üreten 2,9 litrelik V6 çift turbolu motorun bulunduğu yeni Panamera 4S, Sport Chrono paketiyle sıfırdan 100 km/s hıza 4,1 saniyede ulaşıyor. Otomobilin 295 km/sa. azami hızı bulunuyor. En son model güncellemesinin optimize edilmiş tüm özelliklerinden faydalanan 4S modelinde, önceden opsiyonel olarak sunulan ancak bu modelde standart olarak sağlanan Sport Design ön apron göze çarpıyor. Ön kısımda dikkat çekici hava giriş ızgaraları ve yandaki büyük soğutucu hava deliklerinin yanı sıra tek çubuk şeklinde tasarlanan ön far detayı bulunuyor. Panamera Turbo S E-Hybrid’in yeni tasarlanan ön kısmı, çift C şeklindeki Turbo ön far modüllerinin yanı sıra yanlardaki daha büyük hava girişleriyle farkını ortaya koyuyor. Arka tarafta yer alan, yenilenen far çubuğu, değiştirilen konturlarla birlikte bagaj kapağının üzerinde uzanıyor. Mevcut opsiyonlar arasında Eve Geliş/Evden Çıkış aydınlatmasına sahip karartılmış Exclusive Design arka lamba modülleri, 20 ve 21 inç’lik üç yeni jant seçeneği ve iki yeni gövde rengi bulunuyor.

Porche İletişim Yönetimi (PCM) sisteminde daha yüksek çözünürlüklü bir ekranın yanı sıra geliştirilmiş Voice Pilot çevrimiçi ses kontrolü, yol levhaları ve tehlike bilgilerine yönelik Risk Radar, kablosuz Apple® CarPlay hizmetinin de aralarında bulunduğu ek dijital işlevler ve hizmetler sunuluyor.

Toyota Corolla Sedan Ekim Fiyat Listesi nasıl? Yerli Üretim Toyota Corolla Sedan hibrit kaç paraya satılıyor?

Araba Habercisi Dergisi Ekim 2020 Sayısı’nda neler var?

Teknoloji Dergisi GoToTechno hediyesiyle birlikte yayınlanan Araba Habercisi Dergisi’nin Ekim sayısı her zaman olduğu gibi keyif almanızı sağlayacak bir sayı oldu.

Yeni Dacia modelleri çıtayı yükseltiyor: Dacia Sandero Stepway çok dikkat çekici olmuş.

Porsche’nin yeni makinesi 630 PS Panamera Turbo S gösterildi.

Yeni Citroen C4 Ne Zaman Gelecek? Anketler onun sevildiğini gösteriyor.

Yeni Hyundai Tucson tanıtıldı. Kompakt SUV sınıfının iddialı modeli baştan aşağıya yenilendi.

İşte Yeni Mercedes Benz S Serisi Yıldız zirveye yeni S Serisi ile takıldı!

Yeni Opel Mokka Türkiye’ye ne zaman geliyor? Küçük SUV sınıfında dengeleri değiştirir.

SUV modeller artık yola daha güvenli basacak! Audi eAWS teknolojisi nedir?

198 beygirlik makyajlı Hyundai Kona geliyor. Güç onun yanında olacak.

Makyajlanan Peugeot 3008 yine iddialı olur. En çok satan SUV unvanını korur mu?

Audi OLED teknolojisi nedir? Audi Dijital OLED ne işe yarıyor?

Bu otobüs yolcuların ateşini ölçüyor, maske takıp takmadığına bakıyor!

Porsche Panamera Turbo S EHybrid

Porsche Panamera Turbo S EHybrid
Porsche Panamera Turbo S EHybrid