Seat Tarraco Türkiye’de ne zaman satılacak? Seat Türkiye yönetimi resmi açıklamayı yaptı!

Seat Tarraco fiyatları.
Seat Tarraco fiyatları.

İddialı SUV model Seat Tarraco’nun Türkiye’de ne zaman satılacağı açıklandı. Seat Tarraco fiyatları, Seat Tarraco fiyat listesi, Seat Tarraco ne zaman geliyor, Tarraco ne zaman satılacak, 2021 Tarraco fiyatları.

Instagram Hesabım

Seat Tarraco Seat’ın Martorell fabrikasında geliştirildi ve VW Grubu’nun Wolfsburg fabrikasında üretiliyor. Seat’ın model gamında yer alan en büyük SUV olan Tarraco güçlü yapısı ve çarpıcı tasarımıyla dikkat çekiyor. Otomobil pazarında gittikçe artan SUV talebine Tarraco ile iyi bir alternatif oluşturan Seat, bu segmentte pek yer almayan düşük hacimli motor seçeneğiyle de avantaj sağlamak istiyor. Bence bunu da iddialı motor seçeneğiyle başarabilecek durumdalar.

Düşük hacimli motorun sadece fiyat olarak değil karbon salınımı ve yakıt tüketimi konusunda da avantajları bulunuyor. Kilometre başına 133 gr. karbondioksit salınımı yapan motorun yakıt verimliliği de oldukça üstün seviyede. WLTP standartlarına göre gerçek yol koşullarında 100 kilometrede ortalama tüketimi 7.2 litre olarak belirtildi. Ülkemizde bilindiği üzere motor hacmine göre vergilendirme yapılıyor. Bu yüzden Seat’ın 1.5 litre TSI motorlu SUV modeli Tarraco’nun gelişini dört gözle bekliyorum.

Seat Türkiye Yeni Ateca, Arona ve Ibiza modellerinde faizi sıfırladı! Kampanyanın detayları ve fiyatlar nasıl?

Seat Tarraco Ne Zaman Geliyor?

Seat’ın büyük SUV modeli Tarraco Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak modellerden biri olacak. Seat Türkiye yönetimi ile yaptığım görüşmeler sırasında bu resmi olarak açıklandı. Seat Türkiye Satış Müdürü Seda Erdem, bu aracı Türkiye’ye getirmek için 1.5 lt TSI DSG motor seçeneğinin çıkmasını beklediklerini ve bu motor araçta yer alınca getirme kararı aldıklarını söyledi. 7 koltuklu seçeneği de olacak olan Seat Tarroca Şubat ayının sonuna doğru Türkiye’de yollara çıkacak.

Seat Tarraco Almanya fiyatları nasıl? Seat Tarraco fiyatları.

Almanya’da Seat Tarraco giriş versiyonu olan Style donanım paketiyle vergiler dahil 31 bin 390 Euro’ya satılıyor.

Seat Tarraco STYLE 31.390 Euro.

Seat Tarraco XCELLENCE 34.890 Euro

Seat Tarraco FR 36.390 Euro.

Bu fiyatlar vergiler dahil fiyatlar.

 

Seat Tarraco fiyatları.

Seat Tarraco fiyatları

Seat Tarraco fiyatları

Seat Tarraco fiyatları