Berlin’de Ağaç Katliamı Yaptığı Söylenen Tesla’ya Almanya’da Büyük Şok!

Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.
Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.

Tesla Almanya Fabrikası, Tesla Almanya Fabrika İnşaatı, Tesla Berlin Fabrika inşaatı, Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.

Tesla Avrupa’da fabrika kurmak için Almanya Berlin’i seçmişti. Ancak çevreciler bu fabrikanın yapımına karşı çıkmış ve şikayetlerini mahkemeye taşımışlardı. Tesla’nın Berlin’deki ağaç katliamı yaptıkları iddiasıyla inşaatın durdurması için çevrecilerin yaptığı başvuru olumlu sonuç verdi. Alman Mahkemesi Tesla’ya üretimi derhal durdurun dedi. Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.

Youtube Kanalımız

Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçen Kasım ayında Brandenburg’un doğu eyaletindeki Gruenheide’de bir fabrika kurma planlarını açıklamıştı. Pazar günü bir Alman mahkemesi Tesla’ya yerel çevre aktivistleri için bir zafer olan ilk Avrupa otomobil ve pil fabrikasını kurmak için Berlin yakınlarındaki orman arazisini temizlemeyi bırakmasını emretti. Tesla’nın şu anda ABD’de iki, Şangay Çin’de bir fabrikası var.

Yeni Sorento Tanıtıldı! 2020 Kia Sorento Özellikleri Neler?

Tesla Almanya Fabrikası Bilgileri Neler?

Tesla’nın Avrupa Fabrikası’nda ilk etapta SUV Model Y ve ardından Model 3 üretimi yapılacak. Tesla Almanya Fabrikasının Kapasitesi kaç?

Tesla, Avrupa adımlarını hızlandırmayı sürdürüyor. Son anda İngiltere yerine fabrikasını Almanya’da kurmaya karar veren Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın fabrikadaki üretim planları da belli oldu.

Tesla Almanya Fabrikası’nda Model Y ve Model 3’ün üretimi yapılacak. Gelecek yıl inşasına başlanacak olan fabrikanın kurulması için 4 milyar Euro harcanacak. Almanya Berlin’de inşa edilen yeni hava alanının yakınlarında olacak olan fabrika 420 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Tesla iddiaları doğrulamamış olsa bile bu fabrikada yılda 500 bin elektrikli Tesla üretilecek.

Araba Habercisi Şubat 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi ikinci yılın ikinci sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 14. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. Araba Habercisi Dergisi’ni okumak için bir diğer adres ise Dijital Basın web sitesi.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2020 Sayısı’nda neler var?

Peugeot 2008 Türkiye’de satışa sunuldu. Yorumlar neler?

Ford Puma Küçük SUV sınıfında dengeleri değiştirmek için hazır.

Volkswagen T-Cross markanın en çok satan SUV modeli olur.

Yerli Üretim en çok satan HB Yeni Renault Clio Satışa Sunuldu.

Daha yüksek Kia Ceed Türkiye yollarına çıktı.

Audi Q8 RS tam anlamıyla yer roketi olmuş.

Mercedes Benz’in en çok beklenen E Serisi versiyonu satışa sunuldu.

Volkswagen Passat’ı gırtlak dolu paketiyle test ettik.

Kia Sportage Dizel Otomatik Test yorumlarımız nasıl oldu?

Ford Focus HB GT-Line Sınıfının En İddialısı mı?

Opel’in Küçük SUV modeli Crossland Testi nasıl tamamladı?

Citroen Küçük SUV sınıfında bu modelle iddialı olur.

Tesla Almanya Fabrika Yapımı Durduruldu.