Toyota Camry D Segmentinde Dünya Çapında Liderliği Bırakmıyor

Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018

D segmenti 2018 yılında gerilerken, Toyota Camry satışlarını artırarak bir kez daha dünyanın ilk tercihi oldu. Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Lüks segment satışları 2018 yılında yüzde 3,3 düştü

Tüm dünyadaki ekonomik gelişmelere bağlı olarak lüks segment satışları 2018 yılında yüzde 3,3 oranında gerileme gösterirken, D segmentinin başarılı temsilcisi Toyota Camry liderliğini korumayı başardı. Dünya çapında D segmentindeki otomobil satışları 2018 yılında 9.52 milyon adet olarak gerçekleşirken, 2017 yılında da bu segmentin lideri olan Camry, yüzde 4.2’lik artış ve 672 bin 594 adetlik satış ile zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

[irp posts=”2555″ name=”1 Kadın 1 Erkek Youtube MSE Medya Kanalı’nda Araba Testi İzle”]

Toyota Camry 1982’den beri üretiliyor

Üretildiği 1982’den bu yana dünyanın 100 ülkesinden fazla yerde bugüne kadar 19 milyon adedin üzerinde satış adedine ulaşan Toyota Camry, halen D/E segmentinde global olarak en çok satan model olarak öne çıkıyor. Bu yılın ilk çeyreğinden itibaren 14 yıllık aradan sonra hibrit versiyonuyla Avrupa’da yeniden satışa sunulacak olan 8’nci nesil lüks Camry ile Toyota’nın Avrupa’daki hibrit ürün gamı 8’e çıkacak. 2.5 litrelik hibrit motoru, yakıt verimliliğini, düşük emisyonu ile birlikte daha fazla güç ve çok daha iyi motor performansına sahip olan Camry’nin 8. jenerasyonu için Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA kullanıldı.

Toyota Camry Tamamen Yenilendi

Toyota Camry, yüksek üretim kalitesine, yüksek verimliliğe ve yenilikçi, kullanıcı dostu teknolojiye sahip. Tamamen yenilenen Camry, sessiz sürüşü ve yüksek sürüş kalitesiyle öne çıkarken, yeni iç ve dış tasarımı, sıra dışı konforu ve geniş kabiniyle de sınıfının üzerinde bir performans sergiliyor.
Sportif ve şık tasarımın ardında, ferah bir yaşam alanı sunan Camry, konforlu ve yüksek işçiliğe sahip bir kabiniyle dikkat çekiyor. Sürücü odaklı kabin ergonomik bir sürüş sağlarken, arka tarafta oturan yolculara da geniş ve yüksek konforlu bir alan sunuluyor.

[irp posts=”2542″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin İlk İki Sayısı Turkcell Dergilik Yayında”]

Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018

Araba Habercisi Murat Tosun

Araba Habercisi Dergisi’nin İlk İki Sayısı Turkcell Dergilik Yayında

Toyota Camry Hibrit Ne Zaman Geliyor

Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018, Toyota Camry Tamamen Yenilendi. Toyota Camry Hibrit Ne Zaman, Toyota Hibrit Modelleri 2019, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri.

Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018, Toyota Camry Tamamen Yenilendi, Toyota Camry Hibrit Ne Zaman, Toyota Hibrit Modelleri 2019, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
Toyota Camry D Segmenti Lideri 2018

 

Youtube Murat Tosun