Toyota Corolla Sedan Hibrit Mi? Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Mi? Karşılaştırdım!

Toyota Corolla Sedan Hibrit Mi? Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Mi? Karşılaştırdım! Toyota Corolla Honda Civic Karşılaştırma

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Toyota Corolla Sedan hibriti daha kullanma fırsatı bulamadım. O nedenle yapacağım bu karşılaştırma sadece fabrika verilerini kapsamakta.

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Yorumlarım

Aslına bakarsanız çok fazla yorum yapmama gerek bırakmayan bir otomobil oldu. Türkiye’de üretilmesinin artısını da yanına alarak satış rakamları açısından Honda Türkiye‘nin yüzünü güldürdü. Benim de sevdiğim kompakt sedan araçlardan biri. Otomobil satın alacak olsam benim ilk 5’im arasında kesinlikle yer alıyor. Premium araçlarda hissettiğim sürüş keyfini onda da buldum.

Toyota Corolla Sedan Hibrit Yorumlarım

Toyota hibrit konusuna en çok özen gösteren marka. Artık tüm modellerinde hibrit seçeneği var. Ancak bundan sonra ağır bir rekabet başlıyor. Tasarım, sürüş karakteri, güvenlik özellikleri ve elbette sürüş keyfi konuları da net bir şekilde ön plana çıkacak. Toyota’nın bu özellikler konusunda tüm rakipleri ile başa çıkabileceğini düşünüyorum. Bayide inceleyebildiğim kadarıyla Yeni Toyota Corolla bugüne kadar üretilmiş en iddialı Corolla. Çıta bir değil birkaç adım yukarıya doğru tırmanmış. Sürüş konusunda yorum yapamadığım için özür dilerim, o nedenle burası eksik kalacak.

Toyota Corolla Honda Civic Teknik Karşılaştırma

Fabrika verilerine baktığım zaman Toyota Corolla Sedan Hibrit’in şehir içi 3.6, şehir dışı 3.9 ve ortalama 3,8 litre tükettiğini görüyorum. Dikkatinizi çekmiştir elektrikli motorun getirdiği artıyla şehir içi tüketimi şehir dışı tüketiminden daha düşük. Yeni Toyota Corolla Hibrit‘in maksimum hızı 180 km/s olarak açıklanırken, 0-100 km/s hızlanması için 11 saniyenin yeterli olduğunu görüyorum.

Aynı verilere Honda Civic Sedan Dizel Otomatik için baktığımda fabrika verileri tüketim değerlerinde şehir içi 4.7 lt, şehir dışı 3.8 lt ve ortalamanın 4.1 lt olduğunu görüyorum. Honda Civic Sedan fabrika verilerine göre 200 km/s son hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanması için 10.7 saniyenin yeterli olduğunu görüyorum.

Günümüz fiyatlarından ortalama yakıt tüketimi hesabı yapacak olursak 100 km’de 3.8 litre benzin tüketen Corolla Sedan Hibrit litresi 6 liradan 100 km’de 22.8 TL yakıyor. Yani Toyota Corolla Hibrit kilometrede 0,23 kuruş tüketiyor.

100 km ortalama yakıt tüketim verisi 4.1 litre olan Honda Civic Sedan Dizel Otomatik yine litresi 6 liradan 100 km’de 24.6 TL yakıyor. Yani Honda Civic Sedan Dizel Otomatik kilometrede 0.25 kuruş yakıyor.

Toyota Corolla Sedan Hibrit’in fiyatları lansman kampanyası ile 137 bin 500 – 175.000TL aralığında.

Honda Civic Sedan Dizel’in fiyatlarıysa 139.000 – 175.000TL aralığında.

Tüm veriler ortada. Burada satın alma kararını tamamen size bırakıyorum.

Toyota Corolla Honda Civic Karşılaştırma

Araba Habercisi Murat Tosun

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2019 Sayısı Dijital Versiyonuyla Dergiliklerde

Toyota Corolla Honda Civic Karşılaştırma, Corolla Yorum, Civic Yorum, Karşılaştırmalar, Karşılaştırma oku, araba karşılaştırması, oto karşılaştırma, araba habercisi dergisi, araba haberleri, otomobil haberleri

Toyota Corolla Honda Civic Karşılaştırma, Corolla Yorum, Civic Yorum, Karşılaştırmalar, Karşılaştırma oku, araba karşılaştırması, oto karşılaştırma, araba habercisi dergisi, araba haberleri, otomobil haberleri
Toyota Corolla Honda Civic Karşılaştırma
Etiketler:, , , , , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
108 shares