7 Kişilik Çinli Otomatik SUV’da geldi! Uygun fiyatlı SUV bakanlar için bilgiler 13 Haziran’da açıklanıyor!

Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024.
Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024.

7 Kişilik Çinli Otomatik SUV’da geldi! Uygun fiyatlı SUV bakanlar için bilgiler 13 Haziran’da açıklanıyor! Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024.

225 bin indirim, %0 faiz, 2024 otomatik 0 km 1 milyon TL

Bana gönderilen bir davet maili ile önemli bir yenilik daha resmen açıklanmış oldu. Yakın zamanda 1 milyon TL’ye 7 kişilik 0 km SUV modelini satmaya başlayan SWM markasının yönetimi tarafından gönderilen davet metniyle yepyeni modelin 13 Haziran 2024 tarihinde Türkiye’de tanıtılacağı açıklandı. SWM G05 adı verilen yeni araç bu tanımın hemen ardından Türkiye’de satışa sunulacak. Dediğim gibi bu marka yönetimi tarafından açıklanan resmi bilgilendirme davetidir.

Peki nedir bu SWM G05?

Peki nedir bu SWM markası. Aslında MG gibi. Eskiden MG İngiliz otomobil markasıydı. Sonrasında SAIC Motor bu markası satın aldı ve araçları Çin’de üretmeye başladı. SWM’de İtalyan markası ama Çinli Shineray Group tarafından satın alınmış ve modelleri Çin’de üretilmeye başlamış. MG markası Türkiye’de Doğan Holding birlikteliği ile satışa sunulurken, SWM Türkiye’de ATMO Grubu tarafından temsil ediliyor. Hep söylediğim gibi bu marka yönetimini tanımıyorum ve modelleri hakkında bir bilgim bulunmuyor. 13 Haziran 2024 tarihindeki davete bir aksilik olmaz katılabilirsem daha detaylı bilgiler edinmiş olurum.

Yeni Çinli marka Cuma günü resmen tanıtılıyor! Chery’nin alt markası JAECOO fiyat tahminleri nasıl?

Bu araçta çok yakın bir zamanda satışa sunulan model gibi 7 kişilik. 4750 mm uzunluk, 1860 mm genişlik, 1780 mm genişlik ölçüleri olan aracın dingil mesafesi 2750 mm. Bu ölçülere baktığım zaman büyük bir SUV model olduğunu görüyorum. Bundan önceki kardeşi manuel şanzıman ile satışa sunulurken bu modelde hem manuel hem de çift kavramalı otomatik DCT şanzıman görev yapıyor. 1.5 litrelik makineyle 150 HP güç ve 212 Nm tork üretiyor. Aracın boş ağırlığı 1545 kg. Marka yönetimi tarafından kombine WLTP yakıt tüketimi 7,9 litre olarak açıklanıyor. 0-100 km/s hızlanma verisi açıklanmamış ama son hızının 185 km/s olduğu belirtiliyor. Donanım listesine baktığım zaman üst paket seçenekleriyle günümüzde ön plana çıkan tüm donanım özelliklerine sahip olduğunu görüyorum.

13 Haziran tarihinde fiyat listesi resmi olarak açıklanacak. 1 milyon TL olarak fiyatı açıklanan kardeşine göre biraz daha yüksek bir fiyatı olur. Ancak başarılı olabilmesi için Chery Tiggo Tiggo 7 Pro ya da OMODA 5 modelinden biraz daha uygun bir fiyata satışa çıkması gerektiğini düşünüyorum. Sözünü ettiğim bu araçların Mayıs 2024 fiyatları 1.3 ile 1.4 milyon TL aralığında.

SÖYLENTİ: Volkswagen Taigo 1.250.000 TL! Volkswagen Taigo liste fiyatları üzerinden indirim yapıyor!

Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024.

Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024

Uygun Fiyatlı SUV Modeller 2024.

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba