İşte Volkswagen’in yeni bebeği: Volkswagen ID4! Elektrikli Volkswagen ID4 teknik özellikleri nasıl?

Volkswagen ID4 teknik özellikleri.
Volkswagen ID4 teknik özellikleri.

Volkswagen ID4 teknik özellikleri, Volkswagen ID4 teknik verileri, Volkswagen ID4 ne zaman satılacak, Volkswagen ID4 ne zaman gelecek?

İşte Volkswagen’in yeni bebeği: Volkswagen ID4! Elektrikli Volkswagen ID4 teknik özellikleri nasıl? Volkswagen ID4 teknik özellikleri, Volkswagen ID4 teknik verileri, Volkswagen ID4 ne zaman satılacak, Volkswagen ID4 ne zaman gelecek?

Instagram Hesabım

Volkswagen’in tamamen elektrikli ilk SUV modeli markayı dünyanın en büyük segmenti kompakt SUV sınıfında temsil etmeye hazır.
Doğadan ilham alan net ve akıcı tasarımıyla sıra dışı bir aerodinamik yapıya sahip model birçok fonksiyonu sürekli geliştirilebilen bir yazılıma sahip. IQ. Drive yarı otonom sürüş asistan sistemleriyle daha güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunan ID.4’te, 10 inçlik, sesli kontrol özelliğine sahip dokunmatik ekran ve kokpit boyunca uzanan akıllı ID.Light konsepti standart olarak sunuluyor.
İlk olarak sınırlı sayıda üretilecek ID.4 1ST ve ID.4 1ST Max versiyonlarının ikisi de ID.4 Pro Performans temeline dayanarak 204 PS güç üretirken 520 km’ye kadar menzil sunuyor. ID.4, Türkiye’de satışa sunulacak ilk tam elektrikli Volkswagen modeli olacak. Resmi olmayan bilgilere göre Volkswagen elektrikli SUV, Avrupa’da bu yılın sonunda, Türkiye’deyse 2022 yılında satılacak.

Yeni Toyota Hilux fiyat listesi açıklandı! 2020 Toyota Hilux Türkiye’de kaç paraya satılıyor?

Volkswagen ID4 Kaslı ve akıcı dış tasarım özellikleri

4,58 metre uzunluğundaki ID.4, kuvvetli ve kendinden emin görünümüyle yollara çıkıyor. Tasarımı net, kesintisiz ve güçlü çizgiler taşıyor. Bir SUV’un kaslı yapısıyla, gelişmiş aerodinamiği birleştiriyor. Kompakt ID.3 gibi ID.4’ün tasarım unsurları da mobilitede yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor. Araçta radyatör ızgarası bulunmuyor, çünkü elektrikli motorlu araçlarda buna ihtiyaç duyulmuyor. Karakteristik farlar ve farların arasındaki özel ışık imzası, ön tasarımına son derece modern bir hava katıyor.
Aracın gövdesi atletik ve kusursuz görünürken, büyük jantlar ID.4’ün güçlü, sportif doğasına dair bir ipucu veriyor. Güçlü omuz çizgisi, araç gövdesine daha fazla ivme kazandırıyor. Dinamik tavan çizgisi ise tüm araç boyunca uzanarak arka tasarıma keskin hatlı bir görünüm kazandırıyor. Tasarım unsurlarındaki sofistike çözümler ağırlığı azaltmaya yardımcı oluyor.
Sınırlı sayıda üretilen ve 2020 sona ermeden Avrupa pazarına sunulacak olan elektrikli SUV’un ID.4 1ST ve ID.4 1ST Max versiyonları, dört farklı renk seçeneği ile sunuluyor. “Exterior Style” (Dış Tasarım) paketi ayrıca siyah tavan ve siyah yan ayna yuvaları, gümüş renkli C sütunları ve tavan rayları gibi bir dizi çekici ek özellik sunuyor.

IQ.Light LED Matrix farlar Volkswagen ID4

Aydınlatma söz konusu olduğunda, ID.4’ün donanımında yenilikçi teknolojiler yer alıyor. Bunlar arasında, aracın kilidi açıldığında lens modüllerini döndürerek sürücüyü dostça karşılayan, etkileşimli IQ.Light LED Matrix farlar (ID.4 1ST Max’te standart) bulunuyor. Bu aydınlatma sistemi aynı zamanda diğer sürücüleri rahatsız etmeden yolu parlak bir şekilde aydınlatan ve akıllı bir şekilde kontrol edilebilen uzun far ışıkları sunuyor. İçeriden dışarıya doğru çalışan dinamik dönüş sinyali ile entegre 3D LED arka far gruplarının ışığı özellikle homojen ve üç boyutlu görünüyor. Bu ışık, her biri boşlukta serbestçe duran yenilikçi 3D LED’ler tarafından üretiliyor. Fren lambaları X şeklinde yanıyor. Sürücü araca yaklaştığında veya araçtan çıktığında farlar, iki farklı opsiyonda dinamik desenler yayıyor.

Peugeot 2008 Fiyat Listesi Eylül ayında nasıl? Peugeot 2008 Kaç Paraya Satılıyor?

Volkswagen ID4’ün oturma odası gibi yaşam alanı var!

ID.4’ün kapı kolları standart olarak elektrikli kilit açma özelliğine sahip ve gövdeye sıfır konumda bulunuyor. Sürücüler ve yolcular geniş kapı açıklıklarından geçerek rahat bir şekilde yüksekte oturuyor. 2,77 metrelik uzun aks mesafesi aracın iç alanının, bir üst segment SUV modeli kadar geniş ve ferah olmasını sağlıyor. Panoramik cam tavan neredeyse tüm tavan boyunca uzanarak aracı ışıkla dolduruyor. Esnek konfigürasyon seçeneklerine sahip olan ve gösterge paneline bağlı olmayan orta konsol, düzenli bir araç iç mekânı sunuyor. Yandan çarpışma durumu için ön koltuklar arasında yer alan orta hava yastığı, halihazırda yüksek seviyede olan pasif güvenliği daha da üst seviyeye çıkarıyor. 543 litrelik geniş bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 1.575 litreye kadar çıkıyor.

Volkswagen modelleri yeni kokpit tasarımı nasıl?

Volkswagen ID4 teknik özellikleri.

Volkswagen’in ilk tamamen elektrikli SUV’u öncü bir işletim sistemiyle donatıldı. Tuşlar ve anahtarlar olmadan çalışan gösterge paneli, net ve modern bir görünüm yansıtıyor. Kullanıcılar, çok fonksiyonlu direksiyon üzerinden kontrol edilebilen kompakt bir ekranda önemli tüm bilgileri görebiliyor. Gösterge panelinin ortasında navigasyon sistemi, telefon fonksiyonları, medya ve sürüş asistan sistemleri ve diğer ayarlar için dokunmatik bir ekran yer alıyor.
ID.4, akıllı ID. Light konsepti sayesinde yolcularla görsel olarak iletişim kuruyor. Kokpit boyunca uzanan LED şerit, mevcut fonksiyona göre renk değiştirerek sürücüye yardımcı oluyor. Sürücü koltuğuna oturduğunda, ID. Light sürücüye aracın sürüş sisteminin aktif olduğunu ve otomobilin kilitli olup olmadığını görsel olarak işaret ediyor, sürüş destek ve navigasyon sistemlerinden gelen bilgileri hatırlatıyor, frenleme uyarılarını ve gelen çağrıları görsel olarak bildiriyor.

Ford Puma Kaç Paraya satılıyor? Ford Puma Fiyat Listesi Eylül ayında nasıl?

Volkswagen ID4 teknik özellikleri nasıl?

Maksimum güç 204 PS
Maksimum tork 310 Nm
Şanzıman 1 vitesli
Maksimum hız 160 km/s
0-100 km/s 8,5 sn
Batarya gücü, net 77 kWh
Menzil 520 km’ye kadar
Uzunluk 4.584 mm
Genişlik 1.852 mm
Yükseklik 1.612 mm
Aks mesafesi 2.766 mm
Sürtünme katsayısı cd 0,28
Bagaj bölmesi kapasitesi 543 lt (arka koltuklar katlandığında 1.575 lt)

Volkswagen ID4 teknik özellikleri.

Volkswagen ID4 teknik özellikleri